Lampas abažūrs bērnu istabā /Children Room Lamp Shade

Lampas – viens no galvenajiem istabas aksesuāriem. Ir lampas, kuras it kā apdzīvo istabu, kuras elpo kopā ar istabas stilu un saimnieku gaumi, un ir  “bēdīgās” lapmas, kurām vajadzētu dzīvot citā istabā, citā mājā, bet tās tur karājas kā svešinieces. Droši vien tā ir tikai man, ka, ienākot istabā, es uzreiz pamanu lampu un mani ļoti iepriecina skaistas un iederīgas lampas. Es pat uzdrīkstētos salīdzināt lampu ar sievietes rokas somiņu. Kamēr nav īstā, lai nav vispār!

Lamps – one of the most important room’s accessories! There are lamps, which living in the room, breathing in the same way and representing rooms and owners style and taste; and there are sad lamps which should be in the other room or home but they got lost and now looks like strangers. I can imagine that it’s just my problem that I see lamps everywhere and paying a close attention to them, but it’s true the beautiful lamp, lamp shade, chandelier can make me so happy. I even love to say that lamp for room is like the right handbag for women. If that isn’t right, better without.

DSC_6683a

Nu, labi! Un tagad pēc tik cēla ievada nolaidīsimies uz ikdienišķo zemi! Es labu laiku staigāju un meklēju lampas abažūru puiku istabai. Piedāvājumā bija bēbju istabas lapmas, mazu puiku istabas lampas (derētu Oliveram, bet Markusam par bērnišķīgu) un tad visas pārējās pieaugušo istabām paredzētās. Gandrīz jau biju gatava nopirkt vienkrāsainu abažūru un likties mierā, kad man radās ideja to uzlabot (vai sabojāt). Tā radās Markusa un mans kopdarbs- puiku istabas lampas abažūrs ar Markusa zīmējumiem. Markusam tūlīt paliks 6 gadi, un vinš ar lielu entusisasmu ķērās klāt radīt zīmējumus. Viņš savus zīmējumus rada ļoti ātri, bet vienmēr atceras, ka lidmašīnas pilotam vajag krēslu, ka laivai ir stūre un ka dažās mājās daudz logu un ģimenēm nāksies dalīt vienas durvis.

Izmantotie materiāli:

  • gaišs, vienkrāsains  auduma lampas abažūrs;
  • bērna zīmējumi;
  • ūdens noturīgs flomasteris.

 

Ok, then! After so high intro, let’s look at the reality!  Recently I had a really hard time to find a lamp shade for boys room. Some of them were  for baby nurseries, some for very young boys, but they are 2 and 6 years old. For Olivers some of them very very cute and suitable but for Markus would be too babyish when his friends come around. The only way was to buy usual lamp shade but then I got an idea how to turn into a special one. At least special for Markus and also for all family. From plain lamps shade me and Markus turned it into a lamp shade with Markus’ pictures on. He drew some pictures, I copied them on a shade. Voila! All done! Personalized lamp shade for boys room.

Used materials:

  • plain lamp shade;
  • children drawn pictures;
  • permanent marker.

DSC_6641aDSC_6658aDSC_6671aDSC_6674aDSC_6675aDSC_6682aDSC_6681aDSC_6690aDSC_6696a

Jūnijs, 2018 /June, 2018

Kopš maija mūsu ikdiena ir uzņēmusi ļoti ātrus apgriezienus. Vasaras ātro ritmu, kad puikām ir vēl mācības skolā un brīvdienās gribas izbaudīt laiku ar ģimeni. Tāpēc vienkārši neiznāk apsēsties pie datora un uzrakstīt, kā mums klājas, kas jauns un ko esam darījuši. Šobrīd, kad Olivers vēl guļ pusdienslaiku, ēnā ir plus 30 grādu (mēs joprojām esam Anglijā!) un lielie puikas ir ienākuši iekšā atpūsties un paskatīties filmas, esmu beidzot atbildējusi uz epastiem, saplānojusi nākamo nedēļu un varu vienkārši atskatīties uz jūnijā piedzīvoto.

Since May our everyday life has been very busy.  Summer became not relaxed and worry free but fast and full of commitments however still wanting to squeeze in some family fun time during weekends. Also school for boys is still on and that’s not helping too. At the moment, when Olivers is still napping, there’s a plus 30 degrees in the shade (we’re still in England!) and the big boys have came in to relax and have some screen time, I’ve finally got around emails, planned next week and can sit back and reminiscent about our June.

Visvairāk mēs esam baudījuši silto laiku, sauli un spēlēšanos ārā. Kaut gan Markusam un Laurim mācības skolā beigsies tikai jūlija otrajā pusē, mums ir pieticis laiks baudīt sauli un svaigo gaisu.

Mostly we have been enjoying beautiful and very warm weather here. Therefore Lauris and Markus spent so much time outside, even school is still on til the week before end of July. We are a lot out and in the sun, loving fresh air, sunshine and summer.

Katru mēnesi cenšamies ieplānot vismaz vienu organizētu  skrējienu, kurā puikas var pārbaudīt savu varēšanu, mēģināt pārspēt iepriekšējo rezultātu vai atbalstīt kadu labdarības projektu. Šoreiz, kādā jūnija piektdienas vakarā, bija organizēts pusmaratons pieaugušajiem un 1km skrējiens bērniem. Markus ievērojami uzlaboja savu rezultātu, arī Olivers noskrēja līdzi vismaz 500m bez apstājas un gatavojas savam pirmajam reģistrētajam skrējienam Otrajos Ziemassvētkos (600m), visticamāk, ka roku rokā ar brāļiem.

As every month we are trying to schedule at least one Run in which boys can check their skills, beat the previous result or show their support to different charities.  This time, on a Friday evening, adults ran a half marathon but kids race was 1km.  Markus  improved his run timing, and Olivers also accomplished 500m without stopping n the side and getting ready for his first run at Boxing Day (600m), most likely hand in hand with his brothers.

Līgo vakarā Markus piedalījās skolas organizētā Talantu šovā. Tā bija liela uzdrīkstēšanās parādīt, ka var arī būt citi talanti, ne tikai dziedāšanas un dejošana. Markus ir pārliecināts, ka viņa talants ir veidot lietas, īpaši izmantojot šķirojamos atkritums – kastes, pudeles, papīru, audumu un citus materiālus.  Šoreiz viņš pagatavoja buru laivu.

On the eve of Summer Solstice Markus took a part in school’s organized Talent Show. It was a big challenge to be brave enough to show that there are so many different talents, not just singing and dancing , what children can show. Markus’s talent is  junk modeling. He loves make things from boxes, bottles, paper, cardboard, fabric etc. This time he made a sail boat. Mūsmājās virmo Markusa dzimšanas dienas plānošana. Augusts nav aiz kalniem. Tieši viducī ir viņa īstā dzimšanas diena, kopā ar draugiem gan Markus svinēs augusta beigās, kad visi būs atgriezušies no vasaras brīvdienām. Ielūgumi jau ir izsūtīti, tātad dzimšanas dienas ballīte tiešām notiks. Tas arī ir devis daudz ierosmju Markusa būvēšanas un radīšanas idejām. Kā piemēram, nesen tapa dzimšanas dienas kūka ar svecītēm, izmantojot kastes, krāsas, līmi un papīru.

Birthday theme is going strong at our house right now. Markus’ Birthday is approaching fast and we are planning to have a party in the end of August when his friends are back from holidays and can make it as many as possible. Recently, we send out our own made invitations and Markus carried on with making his ‘cake’. So fare the cake consist from boxes, paint, glue and some paper.

Uz drīzu tikšanos, cerams, pirms skolas vasaras brīvlaiks ir beidzies!

See you soon, hopefully before school is back!

 

Rīts / The Morning

Viena no īpašajām dāvanām, dzīvojot laukos, ir dabas tuvums. Fantastisks zaļums, dabiskās krāsas un smaržas ir visapkārt. Mēs cenšamies to novērtēt, izbaudīt šo iespēj un mācīt arī puikām saskatīt dabas skaistumu. Jā, mēs esam ļoti laimīgi, ka varam dzīvot laukos un ka mūsu bērni var savu bērnību pavadīt laukos. Tāda skaista ikdiena. Un šoreiz arī dažas bildes no mūsu skaistās rīta pastaigas ar Oliveru.

One of the special gifts for us is living in countryside. Fantastic greens, natural colours and scents all around. We strive to appreciate it, enjoy this opportunity and show to the boys the wonderful beauty of nature. Yes, we are very happy that we can live in the countryside and that our children can grow up here. That’s a true beauty of our everyday life! Probably, you will feel the same seeing photos of lovely morning walk around the village. 

Murcia, Spain

Kad ārā vēl bija ziema, auksta, vējaina un pelēka, mēs jau sapņojām par jaukām ģimenes brīvdienām Spānijā. Sapņojām un rezervējām lidojumu, villu ar baseinu un izvēlējāmies laiku – mūsu 10. kāzu jubileju. Jā, zinu, visbiežāk pāri svin kāzu jubilejas divatā, bet mēs izvēlējāmies svinēt kopā ar bērniem, izraujoties no ikdienas un aizceļojot nedaudz tālāk par Lielbritāniju. Saule mūs sildīja, ūdens veldzēja vairāk kā ierasts Spānijā un vides pārmaiņas izrāva no rutīnas.

When the weather was cold, windy and mostly grey, we started to dream and plan a warm and sunny holidays couple months ahead. Booked flights, a villa with a pool and chose the special time – our 10th Wedding Anniversary. I know, I know most couples celebrate  wedding anniversaries on their own in romantic destinations, but we chose to celebrate with children, get out of everyday life and go a little further than Britain. The sun was warming us, the water was cooler than usual in Spain and the changes of place got us out of the routine. As Lauris said, ”That’s  the life for me/us!”

Santiago De La Ribera, San Javier

Murcia, Spain

Nokļuvām arī pensionāru streika epicentrā. Spāņu pensionāri neklusē, iet pa galveno ielu, nobļauj malā satiksmi un parāda savu pilsonisko viedokli.

We also got into the epicenter of the pensioners’ strike. Spanish pensioners do not hold in. They were out on the main street, literately shouted off the traffic and showed their position about pension system.

Un kur nu bez peldēšanās piemājas baseinā!

And of course, swimming fun back at the villa!

 

St George Festival 2018, Wrest Park

Vasara Anglijā pienāca kā fantastisks pārsteigums un uzreiz ar kartīgu svelmi. Šobrīd jau esam atgriezušies atkal vidēji ikdienišķā pavasarī, bet tomēr vismaz uz nedēļu izdevās nomainīt garderobi,  atrast kleitas, šortus un zandales un arīdzan iesildīties ģimenes brīvdienām Spānijā.

Man patīk vasara. Man patīk karstums. Un man patīk šādi pārsteigumi. Tad nu ar joni metāmies lietderīgi izmantot nedēļas nogali, lai pēc iespējas vairāk pabūtu ārā un visi kopā.

Sestdien devāmies uz sen iecerētu Svētā Jura  festivālu netālajā muižas dārzā. Jau pirms gadiem, kad Markus bija Olivera vecumā, mēs tur pabijām (par to rakstīju šeit), bet šoreiz tieši uz šo festivālu, kurš izspēlē Anglijas vēsturi un godina Svēto Juri. Viņš bija labākais Romas Impērijas karavīrs un palika uzticīgs savai ticībai Dievam, nepaklausot Imperatora pavēlei ticēt dievībām, par ko tika sodīts ar nāvi, tādejādi kļūstot par svēto aizstāvi militārajā jomā visā pasaulē. Anglijā Sv. Jura diena tiek svinēta 23.aprīlī, godinot Anglijas un karaļnama patronu un karogu, uz kura ir attēlots Sv. Jura sarkanais krusts uz balta fona.

For a week we had a surprise  April summer -sunny and hot. Even now we are back to average Spring, I manage to unpack summer dresses, shorts and sandals and get mentally ready for the family holidays in Spain.

I like summer. I like the heat. And I like unexpected weather surprises, if they go to plus degrees direction. So we were ready to make most of our weekend and spend time outside as much as possible.


On Saturday, we went to the long planned St George Festival at the Wrest Park. Last time we were there Markus was Olivers’s size (have a look here) but this time it was more for the festival about  history of England. St George was the best soldier of the Roman Empire and remained loyal to his faith in God against the Emperor will. He was killed  and
became the patron saint of Military World, later patron of England and The Royal Family. His red cross on white background forms the nation flag of England and features within the Union Flag of the United Kingdom. St Georges Day is on 23rd April. 

Oliveram 2 gadi / Olivers 2 Years Old

    

Pirms diviem gadiem agrā sestdienas rītā Olivers bija klāt. Pirmā diena bija tāda mierīga un harmoniska, daudz gulējām un pa starpām pētījām viens otru. Liekas, ka tas noticis tik nesen, bet šodien jau svinam 2. dzimšanas dienu, un Olivers ir paaudzies.

Two years ago on early Saturday morning Olivers was here. First day was calm and full of harmony. We slept a lot and between tried to discover each other. It seems just happen but already Olivers is 2 and he has grown a lot.

Pagājušajā dzīves gadā Olivers no bēbīša ir kļuvis par bērnu. Man šķiet, ka tas notika tad, kad vasarā Olivers sāka staigāt. Līdz tam viņš nerāpoja, vien sēdēja vai cēlās kājās un staigāja gar mēbelēm, bet līdz ar staigāšanas prasmju apgūšanu pavērās jauni apvārkšņi un jaunas iespējas. Ļoti īsā laikā Olivers iemācījās skriet, lēkt, spert un mest bumbu, kāpt uz krēsliem un gultām, patstāvīgi nokāpt un uzkāpt pa trepēm. Ak, jā, ar laiku viņš iemācījās arī rāpot!

Last year Olivers became a toddler, not a baby anymore. I think, it happen during holidays in Latvia when he started to walk at 15 months. Before it, he didn’t crawled, he loved sitting, standing and bump scuffing around, but  walking showed him new dimensions and possibilities. That quickly leaded him to running, umping, climbing chairs, sofas and stairs, kicking and trowing ball.  And, of course, eventually managed crawling too.

    

Tāpat kā brāļi, arī Olivers ir ‘āra’ bērns. Viņam patīk iet ārā, ģērbties, lai ietu ārā, doties ilgās pastaigās, spēlēties spēļu laukumos, rāpties grāvjos un ložņāt pa krūmiem. Līdz ar to rati ir kļuvuši par ienaidnieku, kurus izmantojam aizvien mazāk.

The same as brothers Olivers is also outside boy. He loves going out, putting on outside clothes, he loves long walks and  playing at the playgrounds, discover  bushes and ditches most often followed by brothers. Therefore his buggy is now an enemy number one and it doesn’t make my life easier.

    

Emocionāli Olivers ir īsts ‘todleris’ (no angļu valodas toddler), jo, manuprāt, vārds ‘mazulis’ neizsaka tik labi visu emociju amplitūdu, kuru gan Oliveram, gan mums nākas piedzīvot. Lai neatkārtotu todlera raksturojumu, kuru jau publicēju pirms 4 gadiem, teikšu vien, ka no histēriskas smiešanās un dejošanas līdz negantai bļaušanai un raudāšanai ir tiešām īss ceļš ejams.

Emotionally Olivers is real toddler with all lovely extras. He can be one moment super happy, lough, dance, clap hands and an another fall in a hysterical tantrum (hopefully, not in the public :)). Usually it takes some time to get out, especially if brothers aren’t around as they are world’s best soothers for Olivers.

     

Protams, Olivers grib darīt visu pats. Viņš ir diez gan atbildīgs un kārtīgs; vienmēr atgādinās, ka esmu aizmirsusi uzlikt cepuri vai nepietiekami ātri izņēmusi zābaciņus. Tad pats izņems no skapja un mēginās uzvilkt. Tāpat vienmēr iesaistīsies tīrīšanas darbos: slaucīs galdu un skapīšus ar lupatiņu vai grīdu ar birsti un šaufeli, ‘mazgās’ traukus, izmetīs atkritumus mistkastē, patstāvīgi ēdīs un pats arī izvēlēsies no ledusskapja, ko ēst. Visbiežāk tā būs maize ar sviestu, piens, gabaliņos sagriests siers, makaroni, krekeri, zaļās olīves, piena kokteiļi, vaniļas mērce un, protams, neatteiksies no saldējuma un saldumiem. Visticamāk, ka neēdīs kartupeļus un banānus.

Of course, Oliver wants to do all by himself. He is quite responsible and careful; always reminds me that I have forgotten his hat or boots. Also, he likes to get involved in house cleaning:  wiping tables and cabinets with a cloth or floor with a brush and a shawl, washing dishes, throwing away rubbish, eat independently and choose from the fridge what to eat. Most often, it will be bread and butter, milk, cheese, pasta, crackers, green olives, milk cocktails, custard and, of course, ice cream and sweets. He wouldn’t choose potatoes and bananas.

    

Joprojām katru nedēļu mēs ar Oliveru ejam uz mazuļu spēļu grupu, kā arī ciemojamies ar citām mammām, kurām ir līdzīga vecuma bērni. Tomēr labākie un gaidītājie draugi joprojām ir brāļi. Olivers ar prieku katru dienu sagaida brāļus pie skolas un tad roku rokā iet mājup. Oliveram brāļi ir labākie draugi, palīgi, aprūpētāji, spēļu biedri; katrā gadījumā – jautrākā dienas sastāvdaļa.

Weekly we are attending toddler groups and see other Mums with the same age kids, however, the best and funniest friends are both brothers. Olivers is happy to see brothers coming from school and often holds hands on the way back. They are Oliver’s best friends, helpers, carers, play mates. They are Olivers’s best part of the day. 

  

Visvairāk šogad esam pateicīgi par to, ka Olivers ir varējis nopietni nesaslimt. Pēc pagājušā gada slimnīcas vizītes un operācijas tas bija viens no galvenajiem mūsu šīs ziemas mērķiem – nesaslimt un nostiprināt veselību. Laikam izdevās. Divas reizes uz pāris dienām Oliveram bija iesnas un vairākus mēnešus cīnāmies ar dermatītu, kurš tieši šobrīd ir mazinājies, tomēr vairāk slimošanu nav bijis, un tas, cerams, ir stiprinājis Olivera imunitāti.

Līdz ar to nākamā gada Olivera lielie izaicinājumi ir runāšanas prasmes attīstība, podiņmācība, ēdienkartes dažādošana un bērnudārza gaitu uzsākšana.

This year we are very grateful for Olivers health that he was fine nearly all winter apart of two times when he had very light cold with runny nose. He is also last 6 months finds hard to get rid of eczema, but seems that just now we found a moisturizer what helps him and clears eczema patches. 

Consequently next year we are aiming to improve Olivers’s speech, do potty training, encourage a wider variety in his menu and start first steps at the pre-school.

Pasaules grāmatu diena/ World Book Day

Katru gadu 1.martā visā pasaulē tiek godināta grāmata kā vērtība un tiek uzsvērts, ka lasītprasme ir cilvēka izglītības pamatprasme, kā arī, iespējams, lasītprieks būs līdzgaitnieks visu mūžu. Gan savā laikā, kad biju skolotāja, gan šobrīd uzskatu, ka svarīgākais, lai ikviens bērns lasa. Lasa to, kas interesē, to, kas aizrauj, un tādejādi veidojas par lasītāju, kurš nepārstās lasīt arī tad, kad skolotāja vairs nenoliks priekšā obligātās literatūras sarakstu. Nepārprotie, es uzskatu, ka skolotāja un mācību procesa pienākums ir iepzīstināt ar literatūras klasiku, bet arī uzskatu, ka skolotāja virsuzdevums ir veicināt ieinteresēta lasītāja attīstību. Un, ja tā, tad man nav noteiktu priekšnoteikuu, ko un kāda vecumā lasīt. Svarīgākais, lai bērns lasa un dara to ar interesi un prieku. Tāpēc esmu ļoti pateicīga manu bērnu skolotājiem, kas veicina lasītprasmi ar ieinteresēšanu par dažādu žanru un veidu literatūru un kas kopā ar bērniem svin Pasaules grāmatu dienu, aicinot bērnus pārģērbties par grāmatu varoņiem un arī paši pārģērbjas un iejūtas savu mīļāko bērnu literatūras varoņu tēlos. Pie tam šogad būs vēl arī papildus pasākums- vakarā skolēni ir aicināti ierasties skolā pidžamās, ņemt līdzi mīļlācīšus, dzert kakao un klausīties skolotāju lasītas vakara pasakas. Lai saldi sapnīši!

Markus bija puika no grāmatas “Dinosaur Sleepover”.

Markus is a boy from the book “Dinosaur Sleepover”.

Every year on March 1 we celebrate World Book Day. We celebrate value of books, reading and lifelong readers and remember that reading skills leads us to educated humans and hopefully will be a great partner for all of our life. As a teacher I use to believe that most important is fact that children loves reading and become an adult who continue enjoying books. It still is the same. I don’t care so much what they read or is that best book for this age (as fare as it is appropriate), but I care that they love to read. Even school programs are full with classic literature,   teachers aim is also to encourage go wilder and read more, promote the development of lifelong reader. The most important thing is for the child to read and do it with interest and pleasure. Therefore, I am very grateful to my boys’ teachers, who contribute to choose books of various genres and types; teachers who celebrate the World Book Day not just encouraging children to dress up as book characters but do themselves too. I am grateful that teachers give up their time and organize night story evening with hot chocolate, pajamas, teddies and some lovely bedtime stories. I am so greatful for helping us to raise lifelong readers. 

Lauris bija puika no grāmatas “Grega dienasgrāmata.”

Lauris is Wimpy Kid.

P.S. Mans mīļākais Laura kostīms Pasaules grāmatu dienā šeit.

Ja arī Jūs gribat svinēt šādu dienu un meklējat idejas, ieskatieties šajā mājas lapā (angliski)!

P.S. My favorite Lauris’s costume through years is this.

If you are yet not celebrating World Book Day, then here are some ideas how to.

Janvāris, 2018 / January, 2018

Pēc trakā decembra ‘skrējiena’ janvāris mūsmājās ienāca ar mieru, atpūtu un vairāk mājas dzīvi jeb dzīvi mājās. Pat man kā tādai lāču māte gribējās būt mājas, nekur neiet, nekur neiesaistīties, uzkrāt fizisko un emocionālo enerģiju. Vienkārši būt mājās. Būt kopā ar ģimenei un izbaudīt vienkāršo ikdienu, lai ar jaunu dvesmu mostos pavasara atdzimšanai un jauniem ‘skrējieniem’.

After a busy, busy December, January came at our home with peace, relaxation and more home and family centered time. Even me as a Mother Bear wanted to be at home, nowhere to go, recharge my physical and emotional energy. Just be at home. Being with the family and enjoying a simple everyday life and getting a fresh breath for the revival of spring and new busyness.

Pēdējā 2017. gada dienā kopā ar ģimenes draugiem sinējām Jaunā gada sagaidīšanu. Tā kā mums abām ģimenēm ir gan lielāki, gan arī mazāki bērni, tad ballīti sākām jau pēcpusdienā, lai visiem tiek prieki un lai pietiek laiks izballēties pirms gulētiešanas. Fotogrāfijās vien paspējām iemūžināt pirmo pusstundu, kad vēl nebijām sēdušies pie galda un ballīte nebija uzņēmusi nekontrolējami jautrus apgriezienus.

On the last day of 2017 we celebrated New Years Eve with our lovely family friends. As both families have smaller and bigger children, we started in late afternoon just to get more time to party before children headed to the bed. In photos we got snapped just first half an hour of the party before actual meal and before the party became uncontrollable amazing.

Kā jau solīju- janvārī mūsmājās bija ļoti daudz spēļu, spēlēšanās, jautrošanās un dauzīšanās, šad un tad izejot uz spēļu istabām un atrakciju vietām. Katrā gadījumā āra laika apstākļi mūs nelutināja (bija pietiekami auksts), lai mēs vēlētos vairāk laika pavadīt telpās. Pavasaris gan nav tālu- narcises un tulpes dārzā jau izdzinušas pirmos asnus.

As I promised – January we had lots of fun playing inside and of course, now and again even getting hyper, and going out to play rooms and soft play areas. Anyway, the weather wasn’t great, most days quite cold, therefore we didn’t want to enjoy outside walks and activities as much as usually. We stayed in warm and cozy.  Luckily, Springs is on its way – first sprouts of daffodils and tulips are out in the garden.

Lauris jau kādu laiku ir izteicis vēlēšanos iemācīties spēlēt ģitāru. Es kaut kā esmu vilcinājusies, bet nu tas ir noticis- ģitāra ir, ģitārspēles skolotājs ir atrasts un pagaidām trennējas pats, pats ir ieinteresēts iemācīties, ko skolotājs rāda. Visu pats! Labi, ka tā nav klavierspēle, kurā es kripatiņu saprotu. Ģitārspēle man ir sveša, un iejaukties ar saviem padomiem nevaru.

Lauris already for some time was talking about learning guitar.  I was somehow hesitant, thought this idea will go away as came but Lauris asked again and again to learn playing guitar and in the end we got the guitar , we got a teacher and he is still interested in learning and spending some time to practice what teacher showed him.  Very independently as I was playing piano in my childhood and don’t have  a clue what he is learning and how to play guitar. I think that’s brilliant as I keep my thoughts and advice with me and Lauris can be himself.

Arī Olivers šomēnes ir pieaudzis. Pirmkārt, sagrauza savu knupi, kuru mēs ar lielu pompu izmetām mistastē un līdz ar to atvadījāmies uz mūžu. Tas gan prasīja dažus sarežģītākus pusdienslaikus.  Otrkārt, Olivers pirmo reizi mūžā apmeklēja frizieri. Salīdziniet paši- pirms un pēc friziera apmeklējuma!

Also Olivers has became bigger boys. First of all he gave up his dummy because it was bitten and with a lots of praise he said Good-Buy and throw dummy in  the bin. And, yes, we had some troubles with his day naps during next couple days, but now he is back to normal. Second, Olivers had his first hairdresser visit. I was dreading and putting it away, but actually it turned out fine, he was brave and happy, didn’t cry and think he will be all right to go back again. Here he is before and after the hairdresser’s visit!

Uz tikšanos februārī!

See you soon in February!

Decembris, 2017 / December, 2017

Laimīgu, veselīgu un sirsnīgu Jauno gadu!

Happy, Healthy and Lovely New Year!

Nezinu, cik ilgi var novēlēt laimi Jaunajā gadā un cik ilgi ir pieklājīgi atskatīties uz Ziemassvētku laiku … BET- tā kā beidzot esam atgriezušies normālā ikdienā, kad  lielie puikas ir skolā un vīrs darbā, man ir laiks atskatīties uz decembri mūsmājās.

Not sure how long is fine to wish a Happy New Year and how long is all right to reminiscent about Christmas, but seems just now I start to get into normal routine when big boys are at school, husband is at work and me and Olivers at home. Now I am back to normal routine and getting a little more time for blogging too.

Decembris mums ir bijis skaists laiks. Daudz svētku un pasākumu, un arī sniegs uzsniga uz divām dienām tik daudz, ka varējām izbaudīt gan skaistu nedēļas nogali, gan arī vēl pirmdienu, kurā sniega dēļ bija slēgta skola. Ko vēl var vēlēties?

December has been beautiful with so much lovely events and even couple of snow days on weekend and Monday when we spent time outside as much as we could and even Monday was a treat as schools were closed and we (more- boys) just stayed outside. Mēs pušķojām māju un gatavojāmies Ziemassvētkiem. Šis laiks bija piepildīts ar Ziemassvētku tirdziņu, ballīšu, eglīšu apmeklēšanu, kā arī atradām laiku paši pagatavot Ziemassvētku sveicienus ģimenēm un draugiem.

We decorated house for Christmas, enjoyed lots and lots pre- Christmas parties, discos and outings, also made DIY cards and presents for family and friends.

Ziemassvētku vakaru svinējām kopā ar mīļiem draugiem.

We celebrated Christmas Eve with lovely friends.

Otrajos Ziemassvētkos jau trešo gadu abi lielākie puikas piedalījās Boxing Day Run. Šogad Lauris skrēja 1 km un to paveica ar tādu pašu laika rezultātu kā pagājušo gadu, ieguva 5. vietu. Markus skrēja 600m, bija 4 sek ātrāks kā pagājušo gadu un ieguva arī 5. vietu.

Before we chilled out after crazy, crazy Christmas season, boys took part at annual Boxing Day Run. Lauris ran 1 km with the same result as last year and came 5th. Markus was 4 sek quicker on his 600m run and came 5th too.

Janvāris ir klāt, un es esmu ļoti priecīga, ka esam atgriezušies mūsu saplānotajā un organizētajā ikdienā, kad lielie puikas ir pa dienu skolā un pēc tam apmeklē pulciņus un mēs ar Oliveru dzīvojamies pa māju. Esam atpakaļ ierastajā kārtībā.

And now it’s January. I am very happy about January. Feeling positive and relaxed, and getting my everyday routine back. Boys are back to school and after school clubs. All back to normal!

 

 

Pagājušā gada 5 populārākie ieraksti / 5 Favorite Posts Last Year

Ir pēdējā 2017. gada diena, un es ar interesi ieskatījos bloga statistikā. Bez tā, ka visu laiku poulārākais bloga ieraksts ir Grūtniecības laiks Anglijā, šodien vēlreiz par Jūsu, bloga Are You Happy? lasītāju, izvēli 2017. gadā.

It’s a last day of the year and as usually I also checked my blog’s stats 2017. Today I am sharing with you my blog Are You Happy? readers choice.

Laura prezentācija par Latviju

Lauris Presentation About Latvia

 

 

Ziemassvētki mūsmājās

Christmas at Our House

 

 

 

 

Bērnu pašgatavotas Ziemassvētku dāvanas

Children Made Christmas Presents

 

 

 

 

 

Ar bērnu Anglijas slimnīcā

Vasaras ballīte bērniem

Children Summer Party