Arts and Crafts

Dzīvē notiek dīvaini kūleņi viens pēc otra. Labi, ka mēs tiem tiekam gatavoti un ir Treneris, kas mums palīdz iesāk vai pat realizēt tos. Viens no maniem dzīves kūleņiem saistās ar pašreizējos darbu pagarinātās dienas grupā Anglijā (After School Club). Ir iznācis tā, ka katru nedēļu man ir jānovada vismaz viena netradicionāla mākslas vai rokdarbu aktivitāte bērniem no 4-11 gadiem. Vecuma amplitūda nav maza, prasmes atšķiras, protams, līdz ar to atšķiras arī manas palīdzības daudzums. Tradicionālas nodarbības šeit skaitās bērna brīvi izvēlēta zīmēšana, krāsošana, veidošana ar plastilīnu, galda spēles, veikalā nopirktu un gatavu komplektu izmantošana, pārējais ir mans lauciņš, ko gan izbijusi latviešu valodas skolotāja var izdomāt!:) Treneris gan ir sen, sen devis vasaras nometnes… Paldies par to!

Christmas


DSC_7339Adventa kalendārs 2013

Advent Calendar 2013


DSC_2326Adventa kalendārs 2012

Advent Calendar 2012


DSC_7626Ziemassvētku apsveikumi 2013

Christmas Cards 2013


DSC_7271Dekorētas saldumu burciņas

Christmassy Decorated Sweet Jars


DSC_3101Adventes kalendārs 2014

Advent calendar 2014

 

 


DSC_3245aPaštaisīti Ziemassvētku rotājumi

Home-made Christmas Decorations

 


DSC_3114Dekorētas burciņas

Decorated Jam Jars


DSC_3602aZiemassvētku apsveikumi 2014DSC_3596a

   Christmas Cards 2014

 


 

DSC_3262aBērnu paštaisītas dāvanasDSC_3022a

Children Made PresentsSt Valentine’s Day


DSC_8659aValentīndienas Puzles sirds dekorācija 2.daļā

Valentine’s Day Heart Decoration from Puzzle– Second Part


DSC_4732aPirkstu nospiedumu sirds

Fingerprint Love Heart


Easter


DSC_8854Lieldienu cepure

Easter Hat


 


SpringNature

DSC_8380Narcises un matemātika

Daffodils and Maths
DIY


Bērnu zīmējumu izvietošana

Children’s Art Frame


Adventes kalendārs /Advent Calendar

Visvairāk bijām nodarbināti ar Adventes kalendāra izveidi. Patiesību sakot, to sākām veidot jau novembrī. Vislielāko laiku aizņēma papīra apdrukāšana (ar lego klucīšiem, švammi, mīksto burbuļpapīru, vates kociņiem un kopējot uz folijas uzlikto krāsu) un krāsošana, lai katra aploksne būtu dažāda. Pēc tam tika no katra papīra izgriezta aploksne (internetā ir ļoti daudz interesantu paraugu). Šoreiz izgriezu visas pati, jo bija nepieciešama precizitāte. Katrā vēstulītē tika ievietota tās dienas aktivitāte vai kāda „balva”. Vēstules sakārām parkā atrastā kokā. Patīkami pārsteidza tas, ka Lauris pats atcerējās katru dienu atvērt aploksni un apskatīt tās saturu.

Advent Calendar we started to make at November, because it was time-consuming to make our own printed paper for 24 envelopes. In every envelope was activity or treat. Lauris really enjoyed to open this calendar every day.

DSC_2069   DSC_2071   DSC_2072

DSC_2184   DSC_2186

DSC_2187  DSC_2189 DSC_2224

DSC_2326   DSC_2329   DSC_2578

Adventes vainags / Advent Wreath

Šoreiz Adventes vainags ir askētisks un manis pašas veidots. Jāpiebilst, ka Adventes vainagu gatavošana nav mans talantu talants. Labi, ka vēl šāds iznāca! :)

The Advent Wreath is austere, natural and made by myself.

DSC_2389  DSC_2413

Laika skaitīšanas eglīte/ Christmas Countdown Tree

No uzzīmētām un pēc tam izgrieztām, nokrāsotām Laura plaukstām izveidojām laika skaitīšanas eglīti. Katrai dienai līdz Ziemassvētkiem ir savs bumbulis, kurš attiecīgajā dienā tiek novietots uz celma, līdz ar to var izskaitīt, cik dienas palikušas līdz Ziemassvētkiem (eglītes bumbuļi) un cik dienas jau pagājušas (celma bumbuļi).

Christmas Countdown Tree is made from drawing, cutting and colouring Lauris palms. Each day until Christmas has one pompom. Every day we took one pompom from tree and affixed on the stump. Very good counting activity.

DSC_2094   DSC_2333

Smaržojošais apelsīns / The Orange with Cloves

Apelsīnā sadurt krustnagliņas (haotiski vai veidojot rakstu). Šāds apelsīns izdala ļoti patīkamu Ziemassvētku aromātu līdz palēnām sakalsts.

     

Apdarinātās tējas svecītes / Decorated Tea Light Candles

Tējas sveču alumīniju var aplīmēt ar krāsaino līmlenti, uzlīmēt novelkamās bildītes un, kā zināms, vēl visādi citādi pušķot. Lauris šoreiz aplīmēja ar krāsaino līmlenti un uzlīmēja zvaigznītes. Noteikti var izmantot arī krāsainas un smaržīgas svecītes, piemēram, kanēļa.

Svečturītis no apelsīna ar krustnagliņām / Orange Tea Lights Holder

Pārgriezt apelsīnu uz pusēm, izgrebt ar karoti mīkstumu (darbiņš vecākiem), sadurt mizā no ārpuses krustnagliņas, izveidot cepurītē caurumu un apelsīnā pa vidu ielikt degošu tējas svecīti.

Ideja noskatīta šeit: http://www.solipasolim.lv/lasit/798/

  

Balto zaru dekorācija/ Decoration with White Branches

Parkā atrastus zarus Lauris ļoti aizrautīgi nokrāsoja ar baltu krāsu, un tajos iekāra čiekurus, vēlāk arī sašuva zeķes. Zeķu šujamo komplektu nopirku, jo ar šausmām atskārtu, ka nekad neesmu neko ar Lauri šuvusi un ka viņam šīs prasmes ir pagājušas secen. Jāsaka, ka ar otro zeķi Lauris jau šūšanas pamatus bija apguvis un darīja to pastāvīgi.

Kādu rītu dekorācija tikai pārdekorēta pēc sava puikas prāta. :)

DSC_2295   DSC_2570a   DSC_2398

 DSC_2556   DSC_2396   DSC_2395

Eņģeļi / Angels

Vieglākais veids, kā nodarbināt četrgadnieku – izgriezt baltus eņģeļus un ļaut ar vizuļu līmi izdekorēt!

The easiest way to make busy 4 years old – cut white angels and give him glitter glue! Done!

DSC_2655   DSC_2652

7 rūķi / 7 Gnomes

Lasot pasaku par Sniegbaltīti un 7 rūķīšiem, Lauris ieteicās, ka mēs varētu uztaisīt rūķus. Tad nu šo aktivitāti arī paredzēju Adventes kalendārā. Jāsaka, ka visu 7 rūķu izveide aizņēma divus vakarus, bet Laurim noteikti patika. Par pamatu tika izmantotas tualetes papīra ruļļu serdes. Es izgriezu detaļas no papīra, pārējo līmēja, zīmēja un krāsas izvēlējās Lauris pats.

One day, when we read a tale about Snow White and the Seven Dwarfs, Lauris proposed idea to make them. We made them from toilet rolls and coloured paper.

DSC_2552a

Rūķa bārda/ Gnome Beard

Laura paša lipināta rūķa bārda Ziemassvētku ballītei bērnudārzā. Papīra pamats, līme, vate, gumija.

Lauris made the gnome beard for Preschool Christmas party. Plane card paper, glue, cotton, ribbon.

DSC_2659   DSC_2671

Ziemassvētku apsveikumi/ Christmas Cards

Šogad laika taupības nolūkos nopirku gatavas novelkamās bildītes, kuras līmēt uz Ziemassvētku apsveikumiem. Līdz ar to apsveikumus patstāvīgi veidot varēja pats Lauris – izvēloties novelkamo bildīšu salikumu, ko likt centrā, ko novietot malās un kā visu savietot, uzlīmēt taisni. Diemžēl jau otro gadu mēs visā bērnudārzā grupā esam vienīgie, kuri paši veido Ziemassvētku apsveikumus, visiem pārējiem bija pirktas kartiņas. Citādi – tradīcija ir ļoti skaista, jo katrs bērns apsveic katru bērnu Ziemassvētkos. Tieši šogad redzēju, ka Laurim šī tradīcija ir ļoti būtiska, jo ar prieku apskatīja kartiņas, ik pēc laika tās pārkrāmēja un atkal no jauna pats izvietoja, lai skaistāk, apskatīja un nosauca dāvinātāja vārdu!

This year I bought Christmas Cards stickers from Wilkinson, because I understood that I want to increase Lauris independence making Cards.

DSC_2447

Ziemasvētku apsveikumi bērnudārza skolotājām un mūsu kaimiņiem.

Christmas Cards to Preschool teachers and our neighbours.

DSC_2452

Ābele rudenī

Papīrs

Krāsas

Švammīte

Apaļas forma ābolu nospiedumiem

Zīmējumu sākām paralēli ar ābeles stumbru, daudz runājām par krāsām. Laurim ļoti patika veidot lapotni ar švammīti un krāsām. Ābolu formai izmantojām resnāka zīmuļa galu, iemērcot krāsā un nospiežot uz papīra.

     

Vējš

Folijas loksnes

Balts papīrs

Zila, balta, melna akrila krāsa

Uz folijas uzklāj krāsas, iztēlojoties rudens vēju debesīs un nokopē uz baltām lapām. Lauris tā aizrāvās, ka negribēja beigt. Par laimi, pienāca mazgāšanās laiks!:)

     

Koki četros gadalaikos

Papīrs

Līme

Vate (ziemas kokam)

Švammīte (pavasara kokam)

Akrila krāsas

Tualetes papīra rullīši

Sākām mēs ar ābeli rudenī, bet nākamajā dienā Lauris jau pats prasīja, vai mēs vēl taisīsim kokus. Tad izlēmām uztaisīt kokus dažādos gadalaikos. Tā īsti šī bija pirmā aktivitāte, kurā viņš metās iekšā ar milzīgu interesi un bija vareni lepns par rezultātu. Nākamajā dienā pat aiznesa parādīt uz dārziņu draugiem un skolotājām. Attēlā mūsu rokās ir Laura veidotie koki.

Idejas ierosme: http://pinktower.weebly.com/m257jas-skola.html

          

Punktotās rudens lapas

Rudens lapas

Vates kociņi

Rudenīgas krāsas

Ar zīmuli tiek apvilktas parkā salasītās lapas, pēc tam, izmantojot vates kociņus, izkrāsotas punktojot. Kā var redzēt, sākumā Laurim bija vairāk pacietības, uz beigām jau sāka zust un dažas lapas ir vienkārši izkrāsotas ar tiem pašiem vates kociņiem.

Ideja noskatīta kādā blogā, diemžēl vairs nevaru atrast autoru!:)

     

Lapu formu nospiedumi

Dažādas rudens lapas

Papīrs

Švammīte

Krāsas

Veidot lapu formu nospiedumus, apkārt ar švammi uzklājot krāsas. Pēc nožūšanas vēl papītus var formas iekrāsot ar flomāsteru un atcerēties lapu nosaukumus.

     

Svečturītis

Salvetes

Burciņa

Līme

Zelta krāsa

Rudens tumšajos vakaros ļoti skaisti var iedegt svecītes pašu veidotā un drošā svečturī (ne vienmēr vajadzīgi ķirbjiJ). Tā arī mums tagad logs ir izgaismots.

    

Puķpods stādiem

 • Dēstu trauciņi (labāk papīra)
 • Krāsains papīrs
 • Līme
 • Zeme/dēstu kompass
 • Puķu sēklas
 1. Puķpoda dekorēšana. Mazākajiem bērniem ļauj saplēst krāsainu papīru gabaliņos un aplīmēt puķupodu, kā nu iepatīkas, paralēli nosaucot krāsas un iespēju robežās stāstot, kura krāsa sader ar kuru un izskatās gaumīgi. Lielākiem bērniem aicina dekorēt puķupodu pēc pašu ieskatiem, atgādinot, ka viss ir kārtīgi jāpielīmē.
 2. Zemes iepildīšana puķpodā. Ieteicams zemi nepildīt ar rokām, bet gan ar lāpstiņu vai karoti. Tas labi trenē roku motoriku un izpratni par daudzumu- vairāk, mazāk. Vajadzētu atstāt aptuveni 2 cm no augšas sēklām un to pārklāšanai ar zemi.
 3. Sēklu izvēle un iesēšana. Puķu nosaukumi, krāsaino paciņu apskate, sēklu lieluma dažādība.
 4. Ieteicams izveidot katram puķupodam savu zīmīti ar iesētās puķes nosaukumu.

  

Pūķis

 • Papīrs ar pūķa galvu un asti
 • Sarkans papīrs pūķa ķermenim
 • 2 koka irbulīši vai citi kociņi
 • Zīmuļi, flomāsteri, krītiņi
 • Līme

Foto: http://www.craftjr.com/dragon-paper-craft/

Zīmējumi ar sāli

 • Ūdenskrāsas
 • Otas
 • Balts papīrs
 • Sāls
 1. Mazākie izkrāso zīmējumu ar ūdenskrāsām, lai ir noteiktākas līnijas un var labāk redzēt sāls efektu, lielākie- ar ūdenskrāsām veido zīmējumu. Zīmējumam jābūt diez gan slapjam. Ieteicams izmantot biezāku papīru.
 2. Uz slapja gleznojuma uzber vārāmo sāli un pagaida, līdz tas uzsūc mitrumu.
 3. Saruna par to, ko daudz sāls nodara mūsu organismiem un ka tieši tāpat izsūc šķidrumu.

Variants: vēl var izmantot arī līmi, ar kuru veido zīmējumu, pēc tam uzber sāli un pēc liekā sāls nopurināšanas pa līnijām pludina ūdenskrāsas. Piemēram zirnekļa tīkla raksts izskatās ļoti skaisti.

Attēli zīdaiņiem

Images for infants

Jau kādu laiku atpakaļ biju redzējusi zīdaiņu redzi stimulējošus attēlus, kurus var vienkārši izprintēt no interneta. Melnbaltie un grafiskie attēli palīdz gan jaundzimušiem, gan zīdaiņiem attīstīt savu redzi, kā arī ir veiksmīgs izpētes objekts un laika pavadīšanas veids. Tos var izvietot visur: pie gultiņas redzelēm, pakārt virs gultiņas karuseļa vietā, piestiprināt netālu no pārtinamā galda vai spēlēšanās zonā. Iesaku izvietot aptuveni 20 līdz 30 cm no bērna sejas.

Here’s a free set of newborn infant visual stimulation. Newborns are only capable of focusing 8 to 10 inches from their face. They also prefer black and white, high contrast images to color graphics. This collection of 20 images is designed help newborns develop their vision.

For images printing: http://baby.zorger.com/baby.zorger.com.newborn.pdf

DSCF8219

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s