St George Festival 2018, Wrest Park

Vasara Anglijā pienāca kā fantastisks pārsteigums un uzreiz ar kartīgu svelmi. Šobrīd jau esam atgriezušies atkal vidēji ikdienišķā pavasarī, bet tomēr vismaz uz nedēļu izdevās nomainīt garderobi,  atrast kleitas, šortus un zandales un arīdzan iesildīties ģimenes brīvdienām Spānijā.

Man patīk vasara. Man patīk karstums. Un man patīk šādi pārsteigumi. Tad nu ar joni metāmies lietderīgi izmantot nedēļas nogali, lai pēc iespējas vairāk pabūtu ārā un visi kopā.

Sestdien devāmies uz sen iecerētu Svētā Jura  festivālu netālajā muižas dārzā. Jau pirms gadiem, kad Markus bija Olivera vecumā, mēs tur pabijām (par to rakstīju šeit), bet šoreiz tieši uz šo festivālu, kurš izspēlē Anglijas vēsturi un godina Svēto Juri. Viņš bija labākais Romas Impērijas karavīrs un palika uzticīgs savai ticībai Dievam, nepaklausot Imperatora pavēlei ticēt dievībām, par ko tika sodīts ar nāvi, tādejādi kļūstot par svēto aizstāvi militārajā jomā visā pasaulē. Anglijā Sv. Jura diena tiek svinēta 23.aprīlī, godinot Anglijas un karaļnama patronu un karogu, uz kura ir attēlots Sv. Jura sarkanais krusts uz balta fona.

For a week we had a surprise  April summer -sunny and hot. Even now we are back to average Spring, I manage to unpack summer dresses, shorts and sandals and get mentally ready for the family holidays in Spain.

I like summer. I like the heat. And I like unexpected weather surprises, if they go to plus degrees direction. So we were ready to make most of our weekend and spend time outside as much as possible.


On Saturday, we went to the long planned St George Festival at the Wrest Park. Last time we were there Markus was Olivers’s size (have a look here) but this time it was more for the festival about  history of England. St George was the best soldier of the Roman Empire and remained loyal to his faith in God against the Emperor will. He was killed  and
became the patron saint of Military World, later patron of England and The Royal Family. His red cross on white background forms the nation flag of England and features within the Union Flag of the United Kingdom. St Georges Day is on 23rd April. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s