Paštaisīta abstraktās mākslas kanva / DIY Abstract Art Canvas

Sākšu ar to, ka neesmu māksliniece un, kā mans zīmēšanas skolotājs nevienu reizi vien uzsvēra, es nemāku zīmēt. Viņam joprojām ir taisnība, ja vien tāds jēdziens kā “nemācēt zīmēt” vispār pastāv. Bet es mīlu, jā, mīlu krāsas. Nesen arī esmu iemīlējusi pelēko krāsu, kuru nemācēju pieņemt, bet tagad esmu atklājusi tik daudzus skaistus pelēkās krāsas toņus.

Krāsas man dod enerģiju. Es varu vienkārši pastaigāties un varbūt pat nepamanīt objektus, parādības, notikumus, bet vērot krāsas, krāsu pārmaiņas un kombinācijas visapkārt. Tad nu mēģināju paspēlēties ar krāsām un tās uzklāt uz baltas kanvas, kā gribas, kā šodien šķiet labi esam. Šādi mākslinieki mēs nudien varam būt katrs. Pamēģiniet!

I should start with announcing that I am not an artist, even not to pretending to be and actually my Arts Teacher at the primary used to say that I can’t draw whatever that meant. Probably he was right, but anyway I love, yes, exactly, I love colours. Recently I even started to understand and feel the gray which I used to hate but now discovered so many beautiful and calming gray tones.

Colours give me energy. I can have a walk and not notice objects, people events, but watch the colours, change the colour combinations all around. So this time I tried to play with the colours to apply them just on canvas as I felt or seemed to be ok. This kind of artists we all can be. Try yourself!

Nokrāsoju kanvu ar baltu akrila krāsu, lai mazinātu tās tekstūru.

Painted white acrylic on canvas to make it more smoother.

Uzlīmēju (līme + ūdens) salvetei līdzīgu papīru, lai radītu gleznojumam tekstūru.

Add (glue+water) on some white tissue paper to give a texture to painting.

Ar zelta krāsu nopūtu rāmja malas, jo šoreiz nepagatavošu rāmi, bet zelta krāsa radīs pabeigtības iespaidu un būs skaisti skatīties arī no sāna. Šur un tur arī uzpūtu zelta krāsu uz audekla.

Used a gold spray paint as a frame to make nice eges around. Also a little bit used on the painting.

Sāku klāt 3 izvēlētās pamatkrāsas (pelēka, rozā un violetā) tā, kā jutu bez kāda noteikta mērķa, ja nu vienīgi padarīt priecīgāku gaiši pelēki krāsoto telpu, kur tiks izvietots rezultāts.

Applied 3 main colours (grey, pink and purple) with little brush strokes without any plan. Only I wanted canvas what would do more colourful and more lighter grey walled small room.

Sākumā krāsas klāju istabā, kura ir ļoti saules apgaismota, tad sapratu, ka vajadzētu paskatīties, kā kanva izskatās paredzētajā telpā. Sapratu, ka nepieciešami daži papildinājumi un krāsu paspilgtinājumi.

I started painting in the living room which is full of sun, light and warm, but then I realized that need to take canvas to the original room and check out how it looks. Applied colours seemed to pail and I applied some more colours and made all painting brighter.

Gatava izdaiļot lejas stāva tualeti jeb, kā amerikāņi skaisti sauc, powder room.

Ready for the downstairs powder room.

2 thoughts on “Paštaisīta abstraktās mākslas kanva / DIY Abstract Art Canvas

  1. I love this Inese, the colours are stunning and love how you used the tissue paper for texture!

    PS Tikko tikai apjedzu ka abas esam latvietes!!! sakuma domaju google translate man tulko latviski.. 🙂 Super, prieks “satikt” interneta radniecigu dveseli un paldies par komplimentiem mana bloga!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s