Oliveram pusotrs/ Olivers 18 Months Old

Pirms 18 mēnešiem Olivers izskatījās šāds:

18 months ago Olivers looked like this:

18 mēnešos Olivers ir izaudzis no bēbīša statusa līdz bērnam. Šobrīd viņš izskatās šāds:

Now he grew a lot, changed from the baby to toddler and looks like this:

Garums – 86 cm                                   High – 86 cm

Svars- 14 kg                                          Weight – 14 kg

No fiziskās attīstības viedokļa Olivera lielākais sasniegums ir sākšana staigāt 15 mēnešu vecumā, kā arī viņš nu jau skrien, sper un met bumbu, var atvērt durvis, uzkāpt un nokāpt pa trepēm. Olivers tā arī nesāka rāpot, bet kādu laiku staigāja apkārt, pieturēdamies pie mēbelēm. Olivera rāpošana bija šļūkšana sēdus uz dibena un tādā veidā, izrādās, var ļoti veikli nokļūt, kur nepieciešams.

Physically Olivers’s biggest achievement is walking at 15 months and since then he is running, kicking and throwing ball, opening the doors, climbing up and down the stairs. Before walking he spend some time walking around holding furniture but never did crawling; he just shuffled around on the bottom in sitting position.

Olivers labprāt spēlējas viens ar klucīšiem vai Duplo, buvējot torņus, un visvairāk ar mašīnām un vilcieniem. Bet visvairāk prieka un sajūsmu rada spēlēšanās ar brāļiem. Katru dienu viņš gaida viņus, pārnākam no skolas, jo zina, ka tad būs telšu būvēšana, slēpšanās, pārģērbšanās, lomu spēles, pilsētu un mašīnu būvēšana no Duplo, koka klučiem un Lego. Un, protams, skraidīšana ārā, rāpšanās iekšā grāvīšos un slēpšanās aiz kokiem, labībā utt. Mazliet bēdīgi ir, ja brāļi iet ārā spēlēties ar saviem skolas draugiem, tad Oliveram jāpaliek mājās un jāgatavo vakariņas kopā ar mammu.

Olivers loves playing with bricks, Duplo, making towels, also riding cars and trains all around the house. But the greatest joy is playing with brothers. Every day, he waits for them coming back from school, because he knows that there will be tent building, hiding, dressing up, role plays, modelings cities from Duplo, wooden bricks and Lego. And, of course, running outside, climbing, hiding behind trees and bushes etc.  Just it gets sad when brothers wants to go outside with their fiends and he needs to stay in to make dinners with Mummy. It’s  definitely not so much fun.

Tā kā Olivers ēd kopā ar ģimeni jau ļoti sen, tad, protams, ir kļuvis arī izvēlīgāks savā ēdienkartē. Viņa favorītēdieni šobrīd ir jogurts, siers, piens ar brokastu pārslām, kruasāni, jebkurš otrais ēdiens, ja to pats var ēst ar rokām, sviestmaizes ar pastēti un mīksto sieru, vārīta vai grillēta kukurūza, arbūzs. Ir dienas, kad Olivers negrib pārlieku daudz ēst, un tad ir tādas dienas, kad viņš apēd vairāk, kā citi bērni. Kopumā jāsaka, ka Oliveram patīk ēst; ēšana katrā gadījumā mums nesagādā bažas.

For months and months Olivers has been eating our family meals and most of the time loves them. However, his favorite food are yogurts, cheese, cereals with milk, croissants, any second course, if he can eat it using hands, sandwiches with pate and soft cheese, cooked or grilled corn cobs, watermelon. There are days when Olivers does not want to eat much, and then there are days when he eats more like other children. Usually Olivers likes his foot and eating isn’t a concern for us.

17 mēnešu vecumā Olivers mainīja savu guļamtelpu. Tagad vinš vairs neguļ viens savā istabā (ko veiksmīgi darīja kopš 6 mēn. vecuma), bet vienā istabā ar Markusu, jo Lauris ir ieguvis savu istabiu. Sākumā šaubījos par lēmuma pareiziību, jo gan Laurim, gan Oliveram bija grūti pierast pie jaunajām guļamtelpām. Līdz ar to Olivers, kurš jau bija sācis gulēt no 6 vakarā līdz 7 no rīta, sāka celties 5. Diemžēl vēl šobrīd mēs neesam varējuši pāriet atpakaļ iepriekšējā rutīnā, jo man škiet, ka būtībā Olivers ir gulētājs- vienpatis. Mācību procesam ir vajadzīgs laiks.

Recently we changed Olivers sleeping arrangement. He isn’t anymore on his own in the spare room, but moved in with Markus and from now they both will share a room. On this I am not sure we make a right decision as Lauris struggles to sleep on his own in his new room and Olivers started to wake up at 5 am every morning and not is is like habit what will be hard to break. So fare he hasn’t slept longer than 5 or 6 am, even before on his own he used to wake up at 7am. Looks like the learning process will take some time.

Divas reizes nedēļā Olivers iet uz nodarbībām ar vienaudžiem. Tā ir brīva spēlēšanās, dziedāšana, kustības, uzkodas. Mammai tas ir laiks dzert tēju un parunāties ar citām mammām un bērnu auklēm. Katru nedēļu arī vairākkārt ejam ciemos un uzņemam ciemiņus ar bērniem, dodamies garākās pastaigās uz  vietējo pilsētu un īsākās pastaigās uz spēļu laukumiem.

Two times a week Olivers goes to the toddler groups. It is free play, singing, movements, snacks. And for me it’s a great time to chat with other Mums and child-minders, have a cuppa and get Olivers tired. Also I tend to walk to nearest town couple times a week just to get fresh air and some so needed workout.  If we are lazy, its, of course, local play ground and morning coffee at someones house for some playtime.

Katrā gadījumā man kā mammai pirmo reizi tā īsti ir laiks bērnam, lai cik jocīgi tas izklausītos, jo Olivers ir trešais. Man ir laiks skatīties, kā Olivers lasa akmentiņus, man ir laiks atļaut viņam bradāt pa dubļiem. Man pirmo reizi ir laiks redzēt, cik unikāli bērns aug, un es to baudu katru dienu. Un tad pat 5 no rīta ir sava romantika.

For me  the time with Olivers is very special because never before I had so much time to be with any of our boys. Now I have time to watch how Oliver is collecting stones, I have time to let him paddle through mud and wait while he is finished. For the first time, I have time to see how unique is child’s growing, and I enjoy it every day. Even at 5 am there is some romance into it.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s