Oliveram 11 mēneši / Olivers 11 Months Old

Dažreiz ir vajadzīgi divi mēneši, lai pabeigtu bloga ierakstu. Šis noteikti ir tāda veida ieraksts- ar skatu nesenā pagātnē.

Sometimes you need two months to finish a post. This post is that kind of post- with flint in a recent past.

Svars- 12 kg

Garums- 80 cm

Juhūū! Urā! Oliveram šomēnes beidzot iznāca pirmais zobs. Īsti nekādas sāpēs vai jūtīgumu nevarējām novērot, ja nu vienīgi nelielas iesnas varētu norakstīt uz zoba izdīgšanu, bet varbūt tās attiecās uz saaukstēšanos, kaut arī nekād citu simptomu nebija.

Olivers jau kādas 4 nedēļas kā ēd kopējās ģimenes maltītes. Šad un tad vēl kaut ko atšķirīgu, bet visbiežāk vakariņas noteikti gatavoju visiem piemērotas, kā arī pusdienas bieži vien ir tās pašas. Brokastīs gan Olivers vienīgais ēd putru ar augļiem, jo viņam garšo, bet mēs pārējie neesam putras cienītāji.

Olivers daudz runājas, veido itkā dialogus savā valodā. Skaidri saka: “Atā!”, “Dada”(no angļu valodas Daddy), “Mama”. Labprāt spēlējas ar savām mantām, iet ārā pastaigāties, spēlējas ar brāļiem un brālu mantām un joprojām patīk gulēt savā gultā. Arī naktis esam nedaudz parisinājuši, jo tagad Olivers guļ no 6 vakarā līdz 4 no rīta bez ēšanas, uzēd un tad turpina gulēt līdz 7 no rīta. Pēdējās dienās izskatās, ka sāk gatavoties pāriešanai uz vienu pusdienslaiku pa dienu, jo vairs 1 negrib iet, bet guļ daudz ilgāk no rīta. Līdz ar to droši vien mainīsies arī maltīšu laiki nākamajā mēnesī, kurš būs pēdējais Olivera pirmā gada mēnesis.

Man kā mammai šomēnes arī bija jāpieņem pietiekami sarežģīts lēmums- vai atgriezties darbā vai palikt mājās ar bērniem? (Izlasiet arī, ko rakstīju par to pēc Markusa bērna kopšanas atvaļinājuma beigām šeit un šeit). Mēs izlēmām, ka vismaz vēl gadu es dzīvošu mājās ar Oliveru. Olivers turpinās socializēties bērnu nodarbībās kopā ar mani, Lauris un Markus ies skolā un uz pulciņiem, bet brīvlaikos mēs visi būsim mājās, vai, precīzāk sakot, skriesim apkārt izklaidējoties. Tātad no šī mēneša esmu kļuvusi par pilna laika mammu jeb Stay at Home Mum.

Weight -12 kg

High – 80 cm

Hooray! Yes, Olivers finally got his first tooth without noticeable pain or temperature, just some nose running and lots of dribbling.

Olivers has been on family meals for 4 week. Some days there is something different for him, but usually he eats the same as we all, specially at the dinner time. For breakfast Olivers has porridge with fruits and he is the only one at it because rest of family isn’t porridge eaters at all. As Olivers joined our meals my life (my cooking life) became much easier.

Olivers loves talking, making sentences in his own baby language. Clearly says, “Ata!” (Bye in Latvian), “Dada”, “Mama”. He is also keen on playing with his toys, going out for a walk, playing with brothers and still like to sleep in his bed. The nights are better now as we train Olivers to sleep from 6pm til 4 am when he has Mummy’s milk and goes back til 7am. The last few days he seems begin to move from two to one nap per day, consequently, it probably will change the meal times in the next month, which will be the last months of so precious first year.

For me as a Mum this month also has been hard decision making month. I needed to decide to stay at home or go back to work. We decided that at least another year, I will stay at home. Olivers will continue going to baby/kids classes with me, Lauris and Markus will go to school and clubs, but during the school breaks we will  be all at home, or, more accurate, we will be running around to have fun. So from this month I have become a full time Stay at Home Mum.

One thought on “Oliveram 11 mēneši / Olivers 11 Months Old

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s