Markusam 4

DSC_8910aŠodien mūsu “mazajam” Markusam paliek 4 gadi. Es vairs nebrīnos, ka laiks tā steidzas un puikas aug līdzi šai steigai, bet pagaidām man visgrūtāk ir pierast pie domas, ka Markus septembrī sāks iet skolā. Kaut arī viņš ir garš un fiziski, sociāli gatavs skolai, tomēr mums viņš vēl ir mazs ar savu īpašo pasaules uztveri. Bet par visu pēc kārtas!

Mēs kādreiz smejamies, ka Markus ir karalis Lauva. Viņš zina, ko vēlas, un to panāk vai nu ar šarmu (ārpus mājām), vai arī ar kaprīzēm (mājās). Kā bērnudārza skoltāja agrāk teica: “Neviens taču negrib apbēdināt Markusu,” domājot, ka neviens tā nerīkosies, lai Markus būtu bēdīgs. Lai nu ko, bet to viņš māk- viņš māk būt tā bēdīgs, ka aizskars otra dzīles un tiešām liks nokaunēties, ka sāpināja viņu. Viņš negrib būt sapināts un nesāpina citus, tāpēc Markus visiem patīk. Ar viņu labprāt draudzējas citi bērni, bet, ja kādu dienu nespēlējas, tad viņš to ar prieku spēlējas viens pats, jo svarīgi ir, lai viņi piedalītos Markusa spēlē, nevis viņam būtu jāpiedalās tikai tāpēc, lai būtu barā.

DSC_8906a

Skolotājām arī Markus patīk, jo viņš ir kārtīgs, kluss, daudz smaida un uzmanīgi klausās ikkatrā skolotājas vārdā. Varbūt viņš nemaz tā īsti neklausās, domā savas domas, bet viņš noteiti rada iespaidu, ka visu dzird, uzmanīgi klausās, paklausa.

Markusam patīk uzmanība. Viņam patīk, ka viņu izceļ, uzslavē. Viņam ikdienā ir jāsacenšas ar četrus gadus vecāku brāli, tāpēc uzvara nenāk vienmēr viegli un uzslava atvieglina otrās vietas ieguvēja sēras. Kaut gan konkurencē ar vienaudžiem, Markus ir ātrs, mērķtiecīgs, klusi, bet noteikti virzās uz uzvaru, fiziski aktīvs un salīdzinoši arī diez gan izturīgs.

Markus šķiet kautrīgs un bikls, ir vajadzīgs laiks un rutīna iejusties jaunā vidē, kolektīvā, jo viņš grib zināt, justies droši, kas sekos, kas būs un kas ir paredzēts. Par dienas kārtības izmaiņām vai plānoto ir jābrīdina iepriekšējā dienā, viss kārtīgi jāizrunā, lai izvairītos no kašķiem. Viņš nav tik fleksibls, un strauja pārorientēšanās var izjaukt viņa uzbūvēto kārtību, jo Markusam patīk kārtība, rutīna un skaidrība.

DSC_7929a

Markusam patīk griezt, gleznot ar krāsām, būvēt kuģus un lidmašīnas no Lego vai izlietotām kastēm. Markusam patīk lieli ”projekti” un ne reti viņš nāk mājās no bērnudārza ”nokrāvies” ar radīto. Ja Markus būs uzsācis būvēt vai zīmēt, tad viņš noteikti vēlēsies to pabeigt, kaut arī varbūt paliks klasē viens vai būs jākoncentrējas ļoti ilgu laiku.

DSC_9114a

Mīļākā vieta Markusam ir būt ārā- vai tas ir mūsu dārzs, pagalms, vai tas ir bērnudārza spēļu laukums. Iedodiet Markusam traukus, zemi/smiltis un ūdeni, kokus, akmeņus, un jūs bērnu neredzēsiet stundām. Tā par absolūtu favorīti bērnudārzā Markusam bija kļuvusi ‘dubļu virtuve’.

Šobrīd tomēr šķiet, ka Markus ir dvēseles cilvēks. Viņam svarīgs ir ģimenes mīļums, brāļi, viņam patīk just līdzi citiem, apkampties un samīļoties. Tāpēc mums viņš joprojām ir mūsu ‘mazais’ Markus.

 2016-02-22 12.56.18

3 thoughts on “Markusam 4

  1. Jauks apraksts! Man joprpojām liekas dīvaini, Anglijā bērni sāk iet skolā no 4 gadu vecuma. Vai tad to var saukt par skolu? Ko tur bērni dara? Un kāda atšķirība tai ir no bērnu dārza?

    1. Ja, nu tas ir agri. 😊 Ko vini tur data? Pirmaja gads, ko sauc par Reception /sagatvosanu vini macas ciparus lidz 20, rekina lidz 10, macas lasit, Ari burtus,ja kadi berni nezina, raksta isus vardus un pirmos teikumus. Lidz gads beigam lass. Daudz makslosanas, fizisko aktivitasu, macisanas ar speles palidzibu. Ta isuma! 😊

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s