Bērna pabalsts Anglijā

WP_201604 a_ProNevienu reizi vien nākas dzirdēt, ka mums šeit, Anglijā, ir tie lielie bērnu pabalsti. Lielākais, ko esmu dzirdējusi, ka “mana bijusī sieva Anglijā saņem 1000 paundus par bērnu”. Es arī tā noteikti gribētu- patiesi saņemt, nevis tikai izplatīt baumas. Tāpēc šodien, skatoties uz malā nolikto un noteikti tuvākajās dienās aizpildāmo Bērna pabalsta pieteikumu (Child Benefit Claim Form), gribējās nedaudz viest skaidrību, kā tad ir ar tiem “lielajiem” bērnu pabalstiem Anglijā.

Bērna pabalsts pienākas vecākiem līdz bērna 16. dzimšanas dienai vai līdz 20 gadu vecumam, ja bērns turpina mācīties akreditētā mācību iestādē, kursos.

Tikai viens no vecākiem var saņemt šo pabalstu, bet, ja ir vairāki bērni, kā piemēram, mūsu gadījumā, vecāki var izvēlēties, kura Bērna pabalstu kurš no vecākiem saņems.

Bērna pabalsts nepienākas ģimenēm, kurās vismaz viens no vecākiem saņem 50 tūkstošos paundu gadā. Skaidrības labad gan jāpiebilst, ka var izvēlēties tomēr saņemt pabalstu, bet tad tiks palielināts algai piemērotais nodoklis. Kā zināms, Lielbritānijā visi nodarbinātie nemaksā vienādu nodokli, tas atkarīgs no algas apjoma un vēl dažādiem kritērijiem.

Ja bērna/-u māte vai tēvs nestrādā vai arī nesaņem pietiekamu atalgojumu, lai maksātu nodokļus valsts pensijai (National Insurance contributions), tad Bērna pabalsts tomēr nodrošina minimālas iemaksas un līdz ar to arī valsts pensiju nākotnē, jo šie gadi ir pavadīti, audzinot bērnus.

Bērna pabalstu var turpināt saņemt arī dzīvojot Eiropas Ekonomikas zonas valstīm (piemēram, Latvijā), ja tiek turpināts maksāt nodokļus un/vai vismaz viens no vecākiem ir nodarbināts Lielbritānijā.

Un, visbeidzot, Bērna pabalsts Anglijā ir par vecāko bērnu 20,70 nedēļā, tas iznāk  aptuveni 89 paundi mēnesī. Par katru nākamo bērnu pabalsts ir 13,70 nedēļā jeb 59 paundi mēnesī.

Precīzākā informācija par valsts pabalstiem atrodama: www.gov.uk/topic/benefits-credits

Līdzīgi ieraksti:

Grūtniecības laiks Anglijā

Bērnudārzi Anglijā

Laiks sākumskolai

Kā atrast darbu izglītības jomā Anglijā

Medicīna bērniem Anglijā

5 thoughts on “Bērna pabalsts Anglijā

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s