Olivers 09.04.2016.

Ceturtdien rakstīju, ka atlikusi Vien nedēļa ar mūsu bēbi vēderā līdz plānotajam datumam, bet bēbim bija citi plāni. Olivers Bokišs izvēlējās nākt pasaulē dienu vēlāk, sestdienas rītā, plkst.6:30, neilgi pēc pirmās gaismiņas un putnu čalām. Putnu čalas un gaismas uzaušana noteikti man asociēsies ar Olivera dzimšanas rītu un dzemdību vissaasinātāko fāzi. Kaut arī, protams, fiziski grūti un sāpīgi, tomēr arī bezgala skaisti bija būt mājās, savā pasaulē kopā ar vīru un divām vecmātēm istabā, kurā lēnām no krēslas ienāk diena, kurā nav mākslīga apgaismojuma, kurā notiek viss, kā cerēts, kurā dzimst jauna dzīvība.

Brāļi gulēja istabā tieši virs mums savā saldajā bērnu miegā un neilgi pēc nabas saites pārgriešanas, kad Olivers jau bija iekārtojies tēta rokās, nonāca lejā meklēt vecākus un atrada, ka brālītis ir ienācis šajā pasaulē. Pirmā brāļu sastapšanās 30 min pēc jaunākā brāļa piedzimšanas. Tik mīļi un skaisti, un īpaši.

Piedzimšanas brīdī Olivers svēra 3,790 kg, tika novērtēts ar 10 pēc Apgares skalas un nesteidzīgi baudīja laiku ar mammu un tēti.

Esam ļoti, ļoti pateicīgi, ka mūsu trešais dēliņš Olivers varēja šādi ienākt pasaulē. Liels paldies arī vecmātei Emmai, kura mani iedrošināja un atbildēja uz 101 jautājumiem, mammām, kuras dalījās ar savu īpašo mājdzemdību pieredzi, blogiem, video, rakstiem, kur smēlos iedvesmu, pārliecību un ticību, ka esam izraudzījušies mūsu ģimenei un dzīves situācijai piemērotāko ceļu. Tāpēc arī mēs vēl nākamajās nedēļās izvērstāk dalīsimies ar savu mājdzemdību pieredzi Anglijā, lai varbūt arī kalpotu kādai citai ģimenei par iedrošinājumu.

Thursday I wrote a post Just a Week till our Baby due date, but Babay Boy had another plan. Our gorgeus baby boy Oliver Bokiss chose to come into a world a day later, on Saturday early morning, 6:30am. Oliver was born shortly after the first light and first bird songs coming from back garden. That is what I will now associate with labour hardest part and Oliver’s birth. Although, of course, physically difficult and painful, but also incredibly beautiful was to be at home, most comfortable and familiar world with husband and two midwives by the side. There wasn’t anything annoying- just natural light, our living room, bird songs and feeling that it is how I wanted and hoped.


Brothers slept upstairs all the time and shortly after Valdis cut a cord, they woke up and met their sweet baby brother resting on Dad’s hands. It is happen half an hour after Oliver was born, and it was so sweet and beautiful, and special.


Oliver at birth weighed 3,790 kg, was rated with 10 at Apgar score and slowly soaked in precious time with Mum and Dad.


We are very, very grateful that our third son Oliver was able to born in such a calm and nice way at home. Many thanks also to midwife Emma, who encouraged me not afaid from homebirth and answered 101 question and worry. Also thanks to Mums who shared their special home birth experience, thanks to their blog posts, videos, articles, which inspired me to belive in myself, gave a confidence and let to realize that probably I can do it too. Soon I will share more our home birth experiance in England and hopefully soemone else will be inspired and encourage to give a go. Till that I am back to bond with our cuty – Olivers. 

DSC_8039_edited-2

10 thoughts on “Olivers 09.04.2016.

  1. Apsveicu! Cik skaistas un jaukas ziņas 🙂 Veselību, labu ēstgribu un saldu miedziņu mazajam Oliveram.
    Tagad jau vēl vajag tikai 1 puiku un būs kā Maijai Smildziņai, hokejistu Rēdlihu mammai :)))

    P.S. Man arī agrie rīti ar tikko uzlēkušu saulīti, putnu čivināšanu asociējās ar Rūdolfa piedzimšanu. Skaists dzīves sākums!

  2. Inese, lasu visus Tavus blogierakstus un priecājos par to, kā aug Olivers! Prieks par lielo brāļu mīlestību un Olivera jauko ienākšanu pasaulē. Priecājos par Tavu mājdzemdību pieredzi!!! 🙂

  3. Skaisti! Sekot savām sajūtām ir pats labākais ko var darīt! Savas trīs meitas visas dzemdēju mājās, tā doma par mājdzemdībām atnāca, kad biju 38. nedēļā ar pirmo meitu. Prieks, ka neklausīju apkārtējos, bet sekoju savai sirdsbalsij!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s