Lavandas lauki/ Lavender Fields

DSC_6413aVaru teikt, ka esmu piepildījusi vienu no manām vēlēšanās- jau 3 gadus esmu gribējusi apmeklēt lavandas laukus (Hitchin Lavender) pilnos ziedos. Šogad gan jau arī kādas divas nedēļas par vēlu, lai būtu īstais plaukums, tomēr mēs ielecām lavandu ziedēšanas pēdējā vilcienā. Kaut arī ielecām tikai uz brīdi, lai salasītu lavandas, piesūktos smaržas un skaistuma, meistarīgi izvairītos no bitēm un lapsenēm, kuras glausties glaudās pie mūsu kājām, šī ir vieta, kur atgriezties ar pusdienlaika pikniku, novakares tēju un mieru. Lavandas lauki ir noteikti vieta, kur es gribēšu atgriezties, lai uzlādētu savu maņu krātuvi.

Man šķiet, ka arī puikām patika, kaut arī sākumā tās bites un lapsenes tiešām neradīja drošību. Arī mēs ar Valdi bažījāmies, ka tūlīt sakodīs puikas šortos. Es gan mūs mierināju, ka gan jau viņi nav alerģiski un tas jau tikai nostiprinās imunitāti ziemai. Beidzās gan viss labi- bez kodumiem, bet ar pilnām lavandu tūtām.

DSC_6383aOn Saturday I realized one of my little dreams- to visit the nearby lavender fields (Hitchin Lavender) in full bloom. This year (maybe two weeks late) we did it. Even if it was for short visit, we collect lavender, soak up the perfume and beauty of lavender, as well masterly avoided bees and wasps, which were hovering and grooming around our legs. Definitely this is place where to come back with lunch time picnic or slow afternoon tea or just sit down in peace and quite. This is place where to return and recharge a sensory senses. 


Seems, that the boys had a good time too, even if there were lots of bees and w
asps around what did not give a secure feeling at all. Me and Valdis also were a little bit concern about boys and their bare legs in shorts. I just hoped that none of them is allergic to wasp bites and I reassured myself that bites can strengths immunity. Have you heard about it? That’s what Latvians are thinking about bee and wasp bites, that they are good for humans, of course, in moderation (maybe one or up to two for adults). However, the trip ended without any accidents, but with full bags of lavender. 

DSC_6382b

DSC_6389a

DSC_6400a

DSC_6392a

DSC_6402a

DSC_6406a

DSC_6408a

DSC_6407a

DSC_6410a

DSC_6411a

DSC_6418a

DSC_6421a

DSC_6425aP.S. Šajās nojumēs tika gatavotas kāzu svinības. Iedomājos, cik skaisti ir vakarā – sēdēt pie kāzu galda ar mazām laterniņām virs galvas un dzīvu (smaržojošu, zumošu un spilgtu) lavandu lauku priekšā. Īstā vieta superromantiskām kāzām!

P.S. These dens were prepared for Wedding. I just can imagine how beautiful there is at night to sit at the wedding table with small lanterns inside and live (fragrant, bright and full of sounds) lavender field in front of you. Super romantic place for Weddings!

DSC_6427a

4 thoughts on “Lavandas lauki/ Lavender Fields

    1. Šobrīd lavandas ir jau sākušas ziedēt. Mēs bijām augusta sākumā, un tas jau bija nedaudz par vēlu. Es noteikti atrastu vietējo lavandu lauku un askatītos, ko viņi paši raksta mājas lapā. Citādi, domāju, ka šobrīd Hertfordšīrā ir īstais laiks.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s