Adventa laiks/ Advent

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir sācies. No vienas puses, laiks, kad tā gribas pieklust, koncentrēties uz ģimenes iekšējo ritmu un nepazust mārketinga trakumā, bet, no otras puses, arī nemazinās padarāmi darbiņi, lai Ziemassvētkus sagaidītu.

Christmas waiting time or Advent has begun. On the one hand, it is a time when I want to get quieter, focus on the family and don’t loose in the marketing madness, but, on the other hand, there are still many Christmas preparation jobs to be done.

Tāpēc man patīk plānot un ievērot plānu šajā laikā. To paveikt palīdz arī dažādi Adventa kalendāri un dienu skaitīšanas metodes. Interneta resursi ir pārbagāti ar idejām, tomēr šoreiz es vēlējos ieteikt ieskatīties kādā interesantā Ziemassvētku gaidīšanas projektā, ko ir izveidojusi mana blogeru pasaules draudzene Liene no Amerikas, kura starpcitu, ir latviete, bet dzimusi, augusi, dzīvo Amerikā. Par viņas ģimenes ikdienu un svētkiem var lasīt blogā Femme au foyer, kā arīdzan sekot līdzi Lienes ierakstiem “24 Days of a Baltic Christmas“, kas iepazīstinās ar Baltijas valstu Ziemassvētku ēdieniem, rokdarbiem un tradīcijām!

Therefore I am a person- planer. I like to do planing and stick with it. That is a way how I get organized and stay calm. Advent calendars or Christmas countdown helps me a lot. Of course, you can find many brilliant ideas and inspirations on Internet,  but today I would like to recommend to check out Liene’s bog Femme au foyer and her daily countdown posts “24 Days of a Baltic Christmas“. Liene is America’s Latvian, who is born and lives in America, but in her heart is truly Latvian. “24 Days of a Baltic Christmas” will present Latvian, Lithuanian and Estonian Christmas food, crafts and traditions. 

24Days

DSC_3101Arī mūsu mājās ir tapis pašdarināts ģimenes aktivitāšu Adventa kalendārs. Jau trešo gadu ievērojam tradīciju, veidojam paši un gandrīz arī katru dienu paveicam ieplānoto. Šogad vienīgā atšķirība, ka kalendŗa teksts ir angliski, lai veicinātu Laura lasītprasmi. Vien jācer, ka nākamgad varēsim atgriesties pie latviskās versijas un Lauris arī pats to izlasīs. Iepriekšējo gadu Adventa kalenārus varat apskatīt šeit -24 īpaši mirkļi līdz Ziemassvētkiem Nr1 un šeit -Ziemassvētku gaidīšanas laiks.

Last days in November we also worked on our family Advent calendar. Make our own Advent calendar is already tradition for the third year, and helps us (specially-me) to  be more organized and don’t forget to do Christmas activities with children. This year, the only difference is that calendar is written in English to help Lauris with reading skills. Hopefully,  next year we will be able to return to the Latvian version and Lauris will do reading in Latvian too. If you want to check the previous year Advent calendars, they are here 2013 and here 2012 

DSC_2999

DSC_3004

DSC_3005

DSC_3084

DSC_3103a

DSC_3093a

DSC_3104

DSC_3100a

2 thoughts on “Adventa laiks/ Advent

  1. Man patīk puišu adventu kalendārs! Manējiem atkal šogad veikalā pirkts… Nākamgad būs jāmēģina pašiem uztaisīt.

    Arī liels paldies par mīļiem vārdiem! Esmu lielā sajūsmā par nākamām nedēļām – būs daudz interesantu rakstu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s