Wrest Park

DSC_0180aJa ilgojaties pēc Francijas, franču dārziem un lauku muižām, tad Wrest Park ir viena no īstajām vietām, kur to visu sajust un piedzīvot Anglijā. Wrest Park ir savienota franču skaistuma izjūta ar angļu aristokrātiskumu un mieru.

Wrest Park lauku rezidence ir būvēta 19. gadsimta sākumā. Drīz vien tika arī iekārtots dārzs, gan izmantojot franču dārziem raksturīgo, gan itāļu, nīderlandiešu un britu dārzu tradīcijas. Tās īpašnieki ir bijuši Thomas de Grey un Earl de Grey. Un pats Thomas de Grey ir arī bijis Wrest muižas un parka arhitekts. Tajā laikā kā daudzi citi viņš bija arhitekts-amatieris, bet drīz vien kļuva par Karaliskā Britu arhitektu institūta pirmo prezidentu. Kā pats atzīst, iedvesmu Wrest Park izveidei guvis Parīzes apmeklējuma laikā.

Kad meklēju idejas, kur varētu doties saulainā un siltā svētdienā ar visu ģimeni, netīšām ieraudzīju facebook, ka Laura bērnudārza draugs ir apmeklējis skaistu parku. Fotogrāfijās izskatījās, ka šis apskates objekts nu nemaz nebūs piemērots ģimenēm ar maziem bērniem, tomēr tas tā nebija. Plašie dārzi kā radīti bērnu soļiem, daudzie soliņi, lai atpūtinātu kājas, un milzīgo koku paēnas, lai veldzētos no tiešiem saules stariem un ieturētu piknika stila maltīti.

Miers, skaistums, daba un siltums – viss, kas mums bija tā nepieciešams pēc vēsā pavasara mēnešiem.

If you are passionate about French culture, gardens and country houses, the Wrest Park is one of the places whereyou can feel and experience in England  it all. Wrest Park is connecting the French sense of the beauty and the English aristocratic and peaceful lifestyle.

Wrest Park country house was built in the beginning of 19th century. Soon the garden was also set up mostly in French garden style with eclectic touches from English, Dutch, Italian garden traditions. The owners were Thomas de Grey and Earl de Grey. And Thomas de Grey wasn’t just the owner but also was architect of this estate. At that time, like many others, he was an architect -amateur, but soon became the first president of the Royal Institute of British Architects. As he acknowledges he got inspirations on trips to Paris to create so beautiful Wrest Park.

When I was looking for ideas where we could go on a sunny and warm Sunday with the whole family, I accidentally saw on facebook that Lauris friend visited a nice park. The photographs appeared that this place is not suitable for families with young children, but it wasn’t right. The spacious gardens are created for little steps, many benches all around to rest little feet, and the tree shades to cool down from hot sun and enjoy the picnic.

Peace, beauty, nature and warmth – all we needed after the cool spring months.

DSC_0164a

DSC_0168a

DSC_0165a

DSC_0166a

DSC_0176a

DSC_0170a

DSC_0182b_edited-1

DSC_0181a

DSC_0185a

DSC_0189a

DSC_0194a

DSC_0196a

One thought on “Wrest Park

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s