Laurim 5

DSC_6933a_edited-1Nevienam nav noslēpums, ka bērni izaug ļoti ātri, tomēr katru gadu savu bērnu dzimšanas dienās domāju par viņu ienākšanu pasaulē tik maziņiem, mēģinu atcerēties tās dienas sajūtas un domas un salīdzinu ar šodienu. Atšķirības ir manāmas. Un tas laikam labi!

Pirms 2 nedēļām bija Laura 5 gadu Dzimšanas diena. Kā jau ierasts, kāds tad Lauris ir kā piecgadnieks.

Lauris ir aktīvs, ātrs, dzīvespriecīgs, ieinteresēts, drošs, pašpārliecināts puika. Jau kādu laiku esmu novērojusi, ka Lauri nemulsina pārmaiņas, ja tās iepriekš izskaidro. Viņam nav problēmu iejusties jaunos kolektīvos un atrast domubiedrus,  draugus. Visbiežāk viņš vienkārši pieies citiem zēniem klāt un sāks ar viņiem spēlēties. Ar meitenēm tik viegli attiecības neveido, parasti atbild uz meitenes piedāvājumu spēlēties, bet pats neierosina. Līdz ar to lielākās piecgadnieka ikdienas pārmaiņas – skolas un ārpusstundu aktivitāšu (after school club) uzsākšana – notika viegli un bez liekas vecāku iejaukšanās.

Laurim daudz kas interesē un patīk, viņš ļoti ātri var aizrauties un būt pārpriecīgs. Es ļoti bieži dzirdu no Laura priecīgus izsaucienus. Reizēm nākas viņa prieka izpausmes arī ierobežot, lai situācija nekļūtu nekontrolējama.

Kā jau piecgadniekam, visa pasaule grozās ap spēlēšanos, supervaroņiem, Lego konstruktoriem, pirātu dārgumu mapēm un labprāt arī grib lasīt grāmatas. Patīk skriet, lēkt, izjust ātrumu, braukt ar skūteri. Patīk būt kustībā.

Viena no lietām, kas viņam joprojām ir būtiska, ir ēdiens. Lauris gandrīz vienmēr ēd visu, ko piedāvā. Labprāt, protams, izvairītos no dārzeņiem, bet visu aizstātu ar vīnogām, brokastu pārslām, pienu, jogurtu  un makaroniem, un saldumiem. Un ja vēl vecāki atļautu visu pašam gatavot…

Šad un tad Laurim izdodas sadarīt pa kādai blēņai un pārdomāt savu rīcību. Ja agrāk nevarēja paskaidrot savas rīcības motīvus, tad tagad ir kļuvis daudz „runātīgāks” un sāk savu stāstu no, viņaprāt, vissvarīgākajiem pirmsākumiem. Un tas parasti nav īss stāsts. Reizēm, jau līdz galam nokļūstot, pat aizmirstās sastrādātais.

Man kā mammai pēdējā laikā saldais ēdiens ir Laura aizrautība, prieks darīt, brāļa iesaistīšana savās spēlēs, sekmes skolā un īpaši jau brīži, kad pats ierosina – vēlos pazīmēt, palīmēt, pakrāsot-, un pašam ir ideja, ko realizēt.

Tā, protams, ikviens varētu par savu bērnu rakstīt un rakstīt, bet lielākais brīnums bērna attīstībā ir tas, ka nekad nevar paredzēt augšanas virzienu, veidu un starprezultātus. Ir kodola raksturīgais (temperaments) kopš mammas punča laikiem, kas tālāk attīstās neskaitāmos virzienos. Tāda dzīves burvība!

 DSC_6125Markusa kristību dienā augustā

2 thoughts on “Laurim 5

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s