Bērnu ballītes Anglijā

party hatsDroši vien daudzi jautās, kas gan var daudz atšķirties bērnu ballītēs visa pasaulē? Daudz prieka, skaļuma, enerģijas, dāvanas, kūka… Un taisnība vien būs. Tas laikam ir kopējs visiem bērnu svētkiem dažādās valstīs. Tomēr, īpaši atbildot dažu lasītāju lūgumam 🙂 , šoreiz par mūsu pieredzi bērnu dzimšanas dienas ballītēs Anglijā.
Pirmo ielūgumu uz drauga dzimšanas dienas svinībām Lauris saņēma, kad jau Anglijā dzīvojām aptuveni 6 mēnešus.  Lauris tolaik bija 3 gadus un dažus mēnešus vecs, ieguvis pirmos draugus bērnudārzā, sācis saprast angļu valodu, līdz ar to spējīgs saprasties un draudzēties ar citiem. No tā laika tad arī sāku iepazīt bērnu ballīšu noteikumus un tradīcijas.

 • Dzimšanas dienas ballītes tiek rīkotas mājās, ja jubilārs dzīvo palielā mājā ar dārzu, vai arī kādos izklaides centros, īrētās telpās (draudžu, kultūras un vietējās sabiedrības namu zālēs), ir redzēti arī pikniki parkos.
 • Ielūgumi tiek izsūtīti un saņemti vismaz mēnesi iepriekš. Pēc iespējas ātrāk arī ir jāatbild, vai Tavs bērns ieradīsies.
 • Uz Dzimšanas dienām tiek aicinātas arī bērnudārza audzinātāji.
 • Bērnu ballītes ilgst 2 stundas. Parasti ir ielūgumā norādīts no cikiem līdz cikiem. Ja nav, tad tas jāsaprot pašiem.
 • Ballītēs visbiežāk tiek pieaicināti kādi izklaidētāji – klauns, spēļu un deju organizētājs. Ja ballīte notiek bērnu izklaides centrā, tad par vadītāju nav jālauza galva, jo bērniem ir, ko darīt. Esmu dzirdējusi, ka ir dažas „aktīvās” mammas, kuras pašas organizē svētkus, bet man tādu vēl nav nācies sastapt.
 • Ja ielūgumos nav norādīts citādāk, tad vecāki paliek uz vietas un pieskata savus bērnus. Bija arī ballīte kādā mājā ar nolīgtu klaunu, kur bija lūgums bērnus atvest un aizvest. Droši vien telpu izmēra dēļ. Tad nu vecāku un bērnu drošībai tika uzaicināts arī kā palīgs viens no bērnudārza audzinātājiem, kuru visi bērni pazina.
 • Ēdiens bērnu ballītēs ir diez gan vienveidīgs – dubultās sviestmaizes ar nogrieztu garozu, dažādas formas un garšas čipsi, ūdens, sula, sagriezti dārzeņi, siers un augļi. Interesanti, ka vecākiem bieži vien netiek paredzētas nekādas uzkodas. Pie galda vietas ir tikai bērniem. Pēdējā ballītē gan bija pārsteigums – dzērieni un nelielas uzkodas bija arī vecākiem.
 • Neatņemama sastāvdaļa ir dzimšanas dienas torte, „Happy Birthday” dziesma un svecīšu pūšana. Neesmu novērojusi, ka svecīšu pūšanas laikā kāds kaut ko ievēlētos. Toties, ja torte paliek pāri vai bērni negrib uzreiz ēst, tad tiek salikta kārbiņās uz mājām.
 • Protams, dzimšanas diena nav iedomājama bez dāvanām un apsveikuma kartiņām. Dāvanas parasti iedod jubilāram rokās vai atstāj uz īpaša galdiņa. Dāvanas ballītes laikā netiek apskatītas, ja bērns to nesāk darīt spontāni un vecāki to nepamana. Dāvanas jubilārs visbiežāk apskata mājās un uzraksta katram ciemiņam pateicības kartīti, uzsverot, kāpēc dāvana patīk, kur izmantos un, protams, uzsver lielu paldies.
 • Kad pirmo reizi Lauris gatavojās iet ciemos, savām kolēģēm jautāju par  dāvināšanas tradīcijām. Tās daudz neatšķiras- visbiežāk bērni bērniem dāvina rotaļlietas. Par vērtību tiku pamācīta  – līdz/ap 10 paundiem ir ierasti. Un, protams, apsveikuma kartiņa.
 • Ja bez dāvanām un apsveikuma kartiņām uz bērnu dzimšanas dienām parasti neiet, tad bez ziediem gan. Uzsveru- uz bērnu, jo uz pieaugušo dzimšanas dienu bez ziediem gan nav pieklājīgi. Var bez dāvanas, bet bez ziediem un apsveikuma kartiņas gan nē.
 • Kopumā dzimšanas dienas ballīšu scenārijs ir līdzīgs. Bērni ierodas, tad kādu stundu notiek paredzētā aktivitāte, pēc tam ēšana, torte, vēl nedaudz aktivitātes, spēlēšanās un 10 min pirms beigām tiek izdalītas atvadu/pateicības dāvaniņas (neliels maisiņš ar kādu našķi, saldumiem, nelielu mantiņu, zīmuļiem, krāsojamo blociņu utt.).
 • Līdz šim neesmu piedzīvojusi tematisko ballīti, kur būtu ciemiņiem jāierodas kādā konkrētā tērpā, ar konkrētu tematisko scenāriju.  Bet esmu gan redzējusi citu „aktīvo” mammu blogos.
 • No savas mulsinošās pieredzes neiesaku ierasties pirms laika, labāk – precīzi vai ar 5 min nokavēšanos, bet prom iet gan labāk jau sākt mudināt savu bērnu 5 min pirms beigām vai uzreiz pēc atvadu dāvaniņas saņemšanas.
 • Ko dara vecāki? Pieskata savu bērnus! 🙂 Pārsvarā – pļāpā un pļāpā ar citiem vecākiem, kaut ko nedaudz palīdz, padod ēdienu bērniem pie galda. Pēdējo reizi man patika fotografēt, jo jubilāra vecākiem nav laika un ir žēl, ka nepaliek kādas fotogrāfijas no tik skaista un jautra notikuma!

Varbūt visa tā bērnu ballīšu padarīšana izklausās sarežģīta, bet tagad jau es jūtos kā zivs ūdenī, jo zinu, ko sagaidīt, kā rīkoties, kā arī pašai izbaudīt svētkus. Pirmā reize gan bija nedroša. Un varbūt tagad jau esmu gatava arī pati organizēt saviem bērniem dzimšanas dienas ar draugiem un, protams, viņu vecākiem vai labāk bez! 🙂

DSC_4481_edited-3

2 thoughts on “Bērnu ballītes Anglijā

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s