Atradumi ikdienai ar bēbīti/My baby stuff discoveries

Būsiet jau dzirdējuši, ka ar otro bērnu viss ir citādāk un daudz vieglāk. Es gan domāju, ka citādāk un pilnveidojošāk noteikti. Nav jau nekāds noslēpums, ka katrs bērns ir unikāls, lai kā mēs, vecāki, vecvecāki, radi un draugi gribētu salīdzināt, tomēr arī ar otro bērnu ir daudz jaunatklājumu un mācību. Šoreiz es izveidoju savu atklājumu sarakstu, esot kopā ar bēbīti (0-6 mēn.) ikdienas solī jau otro reizi. Šie atklājumi man ir atvieglojuši aprūpi, ietaupījuši laiku un reizēm arī naudu, iepriecinājuši mūsu kopābūšanu. Vizuālie piemēri būs pieejami Anglijā, bet noteikti kādu ierosmi gūs arī topošās un esošās Latvijas māmiņas.

Probably you have already heard that it is easier to manage life with the second child around. I would like to say -not easier, but still differently and unique, because, as we all know, every child is unique. Often we as parents, grandparents, relatives and friends would like to compare our children to each other, but with second child there is still much new experience and discoveries.  This time I set up a list of my discoveries, being with baby (0-6 month) second time around. These discoveries helped me make easy, happier cooperation with my child, and in some cases saved money, too. Visual examples are available in England, but certainly some ideas will also get mums from Latvia.

Guļammaiss/Sleeping Bag

Zīdaiņu guļammaiss ir absolūts mans atklājums ar otro bērnu, jo Laurim izmantoju segas, bet viņš tās nospārdīja un pamodās. Guļammaiss tiešām atvieglina un uzlabo naktsmieru. Tāpēc es iegādājos lētākus ASDA George guļammaisus, bet divus, lai var biežāk mazgāt. Vasarai vajadzīgs 0,5 līdz 1,5 togs biezs, ziemā ieteicams lietot 2,5 togs biezu, ja nav ļoti, ļoti karsta guļamistaba.

Pārliekamie pāri bodiji un krekliņi/Baby Wrap Bodysuits

Jaundzimušajam visērtākie ir tie krekliņi un bodiji, kuri nav jāvelk pāri galvai un sejai. Nereti tāda drēbju stīvēšana pāri jaundzimušā galvai var izveidot nepatiku pret ģērbšanos. Anglijā ir pagrūti nopirkt pārliekamus bodijus, tāpēc lieti noder franču internetveikals (no šī internetveikala var pasūtīt arī apģērbus uz Latviju).

Philips AVENT produkcija/Philips AVENT products:

Elektriskais piena pumpis/ Single Electronic Breast Pump

Knupji/Freeflow soothers

Trauciņi pienam un pārtikai/Breast Milk and Baby Food Containers

Jau ar lauri biju atklājusi AVENT produkciju. Toreiz izmantoju knupjus, kurus Lauris labprāt lietoja, un pārtikas trauciņus, kuri sākumā noderēja piena uzglabāšanai, bet vēlāk turpināju izmantot piebarojumam un našķiem. Šoreiz atklāju elektrisko piena atslaukšanas pumpi un sapratu, ka tas ir vērts visu ieguldīto līdzekļu (www.amazon.co.uk – lētāk). Žēl, ka agrāk nezināju. Piena atslaukšanai nav jābūt nedz ilgam, nedz nogurdinošam, nedz mazrezulatīvam procesam.

Autiņi/Muslin Cloths

Autiņus ir vērts tiešām nopirkt vairāk, jo var izvietot katrā istabā un lieti noder ne vien saslaucīšanai, bet arī kā mīļlupatiņa, kuru var regulāri izmazgāt, un paladziņš pārklāšanai vai paklāšanai.

Pie gultas malas piestiprināmas kabatas/Cot Tidy Pockets

Ja mājās ir jātaupa vieta un gribas, lai viss būtu pie rokas, organizēti un ātri pieejams, tad kabatiņas pie gultiņas ir vērtīgs un ērts risinājums.

Pārtinamais paklājiņš/Changing Mat

Iekļāvu sarakstā, jo ar lauri izmantoju vairākkārt salocītu dvieli, bet izrādās, ka šāds viegli kopjams, mīksts, pārnēsājams paklājiņš ir tiešām ērtāks.

Palagi ar gumiju/ Fitted sheet for cot

Palagi ar gumiju droši vien Jums nav nekāds dižais atklājums, bet, ja nu tiešām kāds tieši tagad iekārto bērnu guļamistabu un nespēj izlemt par palaga iegādi, tad tiešām ir vērts iegādāties palagus ar gumiju. Tie tiešām ir ērti un vienmēr skaisti nostiepti.

Aragan eļļa matiem un ķermenim/Moroccan Argan Oil

Jaunajām māmiņām bieži nākas izvēlēties pēc iespējas dabiskākus skaistumkopšanas līdzekļus, tomēr man ir nācies piedzīvot, ka tie nav tik efektīvi, lai novērstu grūtniecības un zīdīšanas atstātās zīmes uz ādas, matiem, nagiem. Tāpēc Aragan eļļa ir absolūti brīnišķīgs līdzeklis visam ķermenim. Tā ir ekonomiska un efektīva, īpaši iesaku novājinātiem matiem.

Melnbaltie attēli zīdaiņiem/Images for Infants

Vietējo bērnu centru aktivitātes/ The Local Sure Start Children’s Centre Activities

Sure Start bērnu centri ir pieejami visā Anglijā un to piedāvātās aktivitātes bez maksas vai pa ļoti simbolisku samaksu pieejamas visiem vecākiem, vecvecākiem, bērniem, auklītēm. Tur var saņemt palīdzību dažādos ar ģimeni saistītos jautājumos: veselības, ienākumu, nodarbinātības un apgūt arī jaunus kursus. Mēs šādā centrā izmantojam Toy Library, slēgto spēļu laukumu ar velosipēdiem, esam plānojuši sākt apmeklēt mātes un zīdaiņa nodarbības kopā ar Markusu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s