Ziemassvētku gaidīšanas laiks / Christmas Waiting Time

DSC_2366Šogad decembris ir bagāts gan ar priecīgiem un skaistiem, gan ar skumjiem notikumiem. Šoreiz par to, kā mēs savās mājās gaidījām Ziemassvētkus un ko labu paveicām, jaunu iemācījāmies un skaistu izveidojām. Joprojām paliek spēkā solījums par Laura maksimālu pienesumu, kaut arī, būsim godīgi, 90% viņam neizdevās sasniegt, tomēr kādi 60% tiešām paveiktā ir viņa darbs un mana pacietība ļaut! 🙂

This December in our family is emotional very different – full of happy and nice events and one sad, too. This time I will show how we were waiting Christmas, and what nice made and what new learned. I remember my promise- to let Lauris do 90% of decorations and activities for Christmas. Be honest, 90% failed, but approximately 60% is Lauris work and my patience to let him. 🙂 

Adventes kalendārs /Advent Calendar

Visvairāk bijām nodarbināti ar Adventes kalendāra izveidi. Patiesību sakot, to sākām veidot jau novembrī. Vislielāko laiku aizņēma papīra apdrukāšana (ar lego klucīšiem, švammi, mīksto burbuļpapīru, vates kociņiem un kopējot uz folijas uzlikto krāsu) un krāsošana, lai katra aploksne būtu dažāda. Pēc tam tika no katra papīra izgriezta aploksne (internetā ir ļoti daudz interesantu paraugu). Šoreiz izgriezu visas pati, jo bija nepieciešama precizitāte. Katrā vēstulītē tika ievietota tās dienas aktivitāte vai kāda „balva”. Vēstules sakārām parkā atrastā kokā. Patīkami pārsteidza tas, ka Lauris pats atcerējās katru dienu atvērt aploksni un apskatīt tās saturu.

Advent Calendar we started to make at November, because it was time-consuming to make our own printed paper for 24 envelopes. In every envelope was activity or treat. Lauris really enjoyed to open this calendar every day.

DSC_2069   DSC_2071   DSC_2072

DSC_2184   DSC_2186

DSC_2187  DSC_2189 DSC_2224

DSC_2326   DSC_2329   DSC_2578

Adventes vainags / Advent Wreath

Šoreiz Adventes vainags ir askētisks un manis pašas veidots. Jāpiebilst, ka Adventes vainagu gatavošana nav mans talantu talants. Labi, ka vēl šāds iznāca! 🙂

The Advent Wreath is austere, natural and made by myself.

DSC_2389  DSC_2413

Laika skaitīšanas eglīte/ Christmas Countdown Tree

No uzzīmētām un pēc tam izgrieztām, nokrāsotām Laura plaukstām izveidojām laika skaitīšanas eglīti. Katrai dienai līdz Ziemassvētkiem ir savs bumbulis, kurš attiecīgajā dienā tiek novietots uz celma, līdz ar to var izskaitīt, cik dienas palikušas līdz Ziemassvētkiem (eglītes bumbuļi) un cik dienas jau pagājušas (celma bumbuļi).

Christmas Countdown Tree is made from drawing, cutting and colouring Lauris palms. Each day until Christmas has one pompom. Every day we took one pompom from tree and affixed on the stump. Very good counting activity.

DSC_2094   DSC_2333

Eglītes pušķošana/ Christmas Tree Decorating

Visbiežāk eglīti Anglijā uzstāda un pušķo ap 1.decembri, arī mēs tā darījām pagājušo gadu. Šogad bija tik daudz aktivitāšu Pirmā Adventa nedēļas nogalē, ka eglīti (jau otro gadu mākslīgoL) pušķojām 8.decembrī. Vien jāpiebilst, ka to tradicionāli dara mani vīrieši, es tikai snaikstos apkārt ar foto aparātu!

In our family Christmas Tree Decorating is big and small boys job!

DSC_2465    DSC_2466

Balto zaru dekorācija/ Decoration with White Branches

Parkā atrastus zarus Lauris ļoti aizrautīgi nokrāsoja ar baltu krāsu, un tajos iekāra čiekurus, vēlāk arī sašuva zeķes. Zeķu šujamo komplektu nopirku, jo ar šausmām atskārtu, ka nekad neesmu neko ar Lauri šuvusi un ka viņam šīs prasmes ir pagājušas secen. Jāsaka, ka ar otro zeķi Lauris jau šūšanas pamatus bija apguvis un darīja to pastāvīgi.

Kādu rītu dekorācija tikai pārdekorēta pēc sava puikas prāta. 🙂

DSC_2295   DSC_2570a   DSC_2398

 DSC_2556   DSC_2396   DSC_2395

Eņģeļi / Angels

Vieglākais veids, kā nodarbināt četrgadnieku – izgriezt baltus eņģeļus un ļaut ar vizuļu līmi izdekorēt!

The easiest way to make busy 4 years old – cut white angels and give him glitter glue! Done!

DSC_2655   DSC_2652

7 rūķi / 7 Gnomes

Lasot pasaku par Sniegbaltīti un 7 rūķīšiem, Lauris ieteicās, ka mēs varētu uztaisīt rūķus. Tad nu šo aktivitāti arī paredzēju Adventes kalendārā. Jāsaka, ka visu 7 rūķu izveide aizņēma divus vakarus, bet Laurim noteikti patika. Par pamatu tika izmantotas tualetes papīra ruļļu serdes. Es izgriezu detaļas no papīra, pārējo līmēja, zīmēja un krāsas izvēlējās Lauris pats.

One day, when we read a tale about Snow White and the Seven Dwarfs, Lauris proposed idea to make them. We made them from toilet rolls and coloured paper.

DSC_2552a

Rūķa bārda/ Gnome Beard

Laura paša lipināta rūķa bārda Ziemassvētku ballītei bērnudārzā. Papīra pamats, līme, vate, gumija.

Lauris made the gnome beard for Preschool Christmas party. Plane card paper, glue, cotton, ribbon.

DSC_2659   DSC_2671

Ziemassvētku apsveikumi/ Christmas Cards

Šogad laika taupības nolūkos nopirku gatavas novelkamās bildītes, kuras līmēt uz Ziemassvētku apsveikumiem. Līdz ar to apsveikumus patstāvīgi veidot varēja pats Lauris – izvēloties novelkamo bildīšu salikumu, ko likt centrā, ko novietot malās un kā visu savietot, uzlīmēt taisni. Diemžēl jau otro gadu mēs visā bērnudārzā grupā esam vienīgie, kuri paši veido Ziemassvētku apsveikumus, visiem pārējiem bija pirktas kartiņas. Citādi – tradīcija ir ļoti skaista, jo katrs bērns apsveic katru bērnu Ziemassvētkos. Tieši šogad redzēju, ka Laurim šī tradīcija ir ļoti būtiska, jo ar prieku apskatīja kartiņas, ik pēc laika tās pārkrāmēja un atkal no jauna pats izvietoja, lai skaistāk, apskatīja un nosauca dāvinātāja vārdu!

This year I bought Christmas Cards stickers from Wilkinson, because I understood that I want to increase Lauris independence making Cards.

DSC_2447

Ziemasvētku apsveikumi bērnudārza skolotājām un mūsu kaimiņiem.

Christmas Cards to Preschool teachers and our neighbours.

DSC_2452

Priecīgus, brīnumainus un mīlestības pilnus Ziemassvētkus!

Novēl Markus, Lauris, Inese, Valdis.

We wish you a Merry Christmas touched with wonder and filled with love!

Love from Markus, Lauris, Inese, Valdis xxx

10452-28170-3b_edited-2

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s